Engelová, Tomešová i Konvičková měly narozeniny: Víkend plný oslav! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Engelová, Tomešová i Konvičková měly narozeniny: Víkend plný oslav!

Režisérka Lída Engelová s hercem Viktorem Dvořákem.
Režisérka Lída Engelová s hercem Viktorem Dvořákem. (Foto Aha! – M. Rušinová, divadlo Viola, Instagram)

Osmdesátiny oslavila s týdenním zpožděním režisérka Lída Engelová, půlkulatiny zpěvák Jiří Korn, zpěvačka Markéta Konvičková vstoupila mezi třicátnice a herečka a zpěvačka Míša Tomešová zase do Kristových let.

Do Violy přišly Lídě k narozeninám popřát skutečné hvězdy, jako je Viktor Preiss (77) s manželkou Janou Preissovovu (76). Spolu se všichni tři často setkávali při natáčení rozhlasových her. „Viktora Preisse považuji za výjimečného herce, který dokáže rozhlasově ztvárnit postavy z děl oblíbeného Oscara Wilda. Byl by na něj pyšný,“ je si jistá oslavenkyně. V zástupu gratulantů byli také Ivan Trojan (60) a Dana Syslová (78). „Přála jsem Lídě, aby byla pořád tak čilá a vydržela to s námi, protože budeme vracet po deseti letech na jeviště Violy hru Oscara Wilda Zločin lorda Savila,“ prozradila Aha! Dana. „Je stále štíhlá, vznosná a obdivuhodně jí to myslí. Prostě Makropulka,“ vysekla režisérce poklonu Syslová. Popřát Engelové přišel také kapitán Kovář ze seriálu Specialisté Jiří Hána (47).

Kdo bude Michaela Tomešová v komedii Beetlejuice? Hned umře!

Video se připravuje ...

Legenda

Podle vyhledávače Google je Lída Engelová nejdéle působící divadelní režisérka. Poslední hra v její režii, komedie Dobře rozehraná partie, měla na podzim premiéru v Divadle Kalich. K manželskému páru Báře Hrzánové (60) a Radku Holubovi (55) obsadila i jejich jediného syna Antonína (26). „Paní režisérka si mě vybrala,“ pochlubil se Tonda, který kvůli roli opustil Paříž, kde studoval a hrál.

Herectví prohrálo

Začínala jako basketbalistka. Lída Engelová si vedla dobře, jako dorostenka byla mistryní republiky! Pak vystudovala herectví, její učitelkou byla Vlasta Fabianová (†78). Lída ale chtěla čekat, až ji někdo osloví s nabídkou práce. „Nechtěla jsem být figurkou na šachovnici,“ prozradila, proč začala režírovat. „Problém byl i s mou výškou, těžko ke mně hledali partnery,“ usmála se.

Míša Tomešová (33): Bilancuje!


Slavila jak s rodinou, tak s přáteli z divadla. Herečka Míša Tomešová ale přiznala, že ne vždy je vše zalité sluncem. „Člověk stále pochybuje. O tom, co dělá dobře, nebo ne. O tom, jak bude působit na ostatní. O tom, jestli má talent, jestli je na správném místě nebo jestli si vůbec tohle všechno zaslouží. A v den narozenin se tyhlety pochyby ztratí,“ popsala. „Byl to krásný narozeninový den, moje milá! A patřil jenom Tobě! Ať jsi stále šťastná,“ vzkázal jí veřejně manžel Roman (36).Markéta Konvičková (30):
Jedlá kytka


Oslavila třetí kulatiny v životě. „Celý den se dojímám. Zítra mě čeká vystoupení na zámku Valeč a v neděli oslava s rodinou,“ nechala se slyšet v pátek Konvičková. Doma to u zpěvačky po víkendu vypadá jako v květinářství, gratulanti ji totiž zahrnuli nejen dary, ale i obrovskými pugéty květin. A to i těmi jedlými! „Trošku jiná kytička, boží nápad,“ pochvalovala si květinu z koláčků.


Jiří Korn (75):
Pořád ve formě


Tolik let a v takové formě, to se jen tak nevidí! Herec, zpěvák a tanečník je chodícím důkazem, že věk je jen číslo! Narozeniny oslavil v kruhu nejbližších, na zahradě u táboráku. Za ruku přitom držel o 25 let mladší manželku, která je mu velkou životní oporou. Sám si nadělil 2LP s názvem To Nejlepší, kde zrekapituloval svou šedesátiletou kariéru a přidal i novou píseň Vím už svý.


Lucie Křížková (39): Nejsem krkavčí máma!


Moderátorka a bývalá Miss z roku 2003 Lucie Křížková (39) slavila s rodinou 12. narozeniny syna Davida. Narozeninový dort mu již tradičně vyrobili doma a i letos vzbudil pozdvižení – byl zase celý zelený! „Ne, zeleninový dort vážně není za trest. Tedy v případě Dejva. Kdo nás sleduje dlouho, tak ví,“ vysvětlila Křížková. „Myslela jsem, že se okurky časem přejí, ale ještě se tak nestalo. Takže tak, nejsem krkavčí matka,“ dodala s tím, že syn měl do 10. narozek sladké dorty...

Michaela Tomešová: Dojemné gesto pro postiženého bratra

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.