Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář: Přišel na pohřeb fotografa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 22. června 2024

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář: Přišel na pohřeb fotografa!

Josef Rychtář odchází po obřadu.
Josef Rychtář odchází po obřadu. (Foto Aha! – Michal Protivanský, ara)

Fotil hlavně celebrity, jimž se dokázal dostat pod kůži. Martin Mithofer (†58) pracoval léta v denících Aha!, Blesk a taky na Nově. Bohužel 22. dubna prohrál boj se zákeřnou rakovinou. Do kaple Sv. Václava na Vinohradském hřbitově mu přišla vzdát hold rodina, kolegové a dokonce i Josef Rychtář (66), vdovec po Ivetě Bartošové (†48).

Právě zpěvačku, od jejíž smrti uplynulo v pondělí 10 let, Mithofer fotografoval mnohokrát. Díky jeho talentu a citlivému přístupu vznikly krásné nezapomenutelné snímky. Zvěčnil její svatbu s Jiřím Pomeje (†54) a pořídil jedny z prvních záběrů zpěvačky právě s Rychtářem. To si její poslední muž dobře pamatuje, proto se s ním přišel rozloučit. I když jinak nemá fotografy v oblibě a v minulosti se s nimi dokonce i pral, Mithoferovi se přišel poklonit.

Felix Slováček na křtu knihy Iveta

Video se připravuje ...

Fotograf se poslední roky už věnoval především své životní vášni akvaristice. „Byl to nesmírně hodný, starostlivý, neuvěřitelně pracovitý člověk a nejlepší akvarista na světě,“ napsal syn zesnulého pojmenovaný po tátovi Martin na sociální síť. O otci promluvil i na obřadu. „Každému pomáhal, nemyslel vůbec na sebe, byl tady pro nás všechny. A bohužel neuměl odpočívat,“ řekl se smutkem v hlase.

Pracovní úraz

Martin Mithofer fotil v roce 2011 pohřeb spisovatele Arnošta Lustiga (†84). Při ukládání ostatků do hrobu na Novém židovském hřbitově ho zavalil nezabezpečený náhrobek. Odnesla to noha a pro fotografa musela přijet sanitka. Vůbec si nestěžoval, pro dobrý snímek udělal vše.

František Janeček o Ivetě Bartošové: Co mu volal zlomený Štaidl?

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.