Michal David o smrti dcerky: Daň za slávu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Michal David o smrti dcerky: Daň za slávu

Devítiletá Míša, dcera Michala Davida, podlehla akutní leukemii.
Devítiletá Míša, dcera Michala Davida, podlehla akutní leukemii. (archiv Blesku)

Bylo jí teprve devět, když navždy opustila brány tohoto světa a ačkoli je to už třiadvacet let, co dcerka Michala Davida, Michaela, podlehla nevyléčitelné leukémii, rána, která zůstala celé rodině v srdci, se jen stěží zacelovala. Každý si odchod děvčátka vysvětlil po svém, Michal David v otevřené zpovědi přiznal, že jej vnímá jako daň za svou slávu. 

„Napojení je tady mimořádné a mám za to, že to se děje lidem tehdy, když si v životě projdou něčím hodně těžkým. A za každý takový dar, který člověk má, se hodně platí,“ pronesla kartářka slavných Helen Stanku ve svém pořadu, kde byl Michal David hostem. 

Michal David pokřtil CD: Pochlubil se vnukem, který dost vyrostl!

Video se připravuje ...

Hitmaker jen přitakal. „Moc se platí. Někdy absolutně. A to je přesně to, co se stalo i mně. Když jsem za to, co jsem dostal, za ten talent, zaplatil životem své dcerky,„ prohlásil.

Jen těžko hledat slova, která by vyjádřila smutek a bezmoc, kterou rodiče v podobných situacích prožívají. U Davida byla však bolest patrná v jeho tvorbě. „Jsou v tom znát emoce a to, čím si člověk prochází. Když jsem psal Kleopatru, je v ní velmi znát, že nám odešla Miška. Ta Kleopatra je strašně silná v některých písních,“ vysvětlil. 

Michal David na narozeninách Františka Janečka: Bylo to jako manželství

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.