NOVA vs Prima: Spor televizi kvůli krimi z Chorvatska | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 5. října 2023

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

NOVA vs Prima: Spor televizi kvůli krimi z Chorvatska

Jakub Štáfek
Jakub Štáfek (Profimedia)

Jedni projekt plánovali několik let, druzí tvrdí, že je to jejich originální nápad. Tak jako tak, na chorvatských ostrovech současně vzniká nápadně podobná krimisérie dvou největších komerčních rivalů – TV Nova a FTV Prima.

Přestože obě televize svorně tvrdí, že od nikoho nic nekopírují, je náhodných podobností kolem dvou připravovaných projektů až podezřele mnoho. Zatímco Prima natáčí na ostrově Brač, Nova působí na vedlejším ostrově Hvar. Obě produkce také vsadily na česko-slovenskou dvojici hlavních vyšetřovatelů. Zatímco Prima nabídne divákům kombinaci charismatického Matěje Hádka (47) a krásné Natálie Germániové (30), Nova představí v hlavních rolích oblíbeného Jakuba Štáfka (33) a temperamentní Alžbetu Ferencovou (30). Aby toho nebylo málo, téměř totožný je i děj, kdy bude dvojice detektivů pomáhat objasňovat zločiny českých a slovenských turistů, které se staly právě na Jadranu. Náhoda, nebo záměr?

Prima: My byli první!

Primácký seriál Na vlnách Jadranu byl připravován několik let ve spolupráci se slovenskou televizí Joj. „S nápadem jsme přišli jako první, projekt jsme měli točit již před šesti lety. Původně byl připravován i s RTL Croatia, ta z finančních důvodů odstoupila a my hledali jiné možnosti, jak projekt zafinancovat,“ vysvětlil Aha! PR manažer FTV Prima Josef Ducký. „Pak ale přišel covid a realizace se znovu odsunula. Během let tak prý mnoho lidí vědělo, že se seriál připravuje a jak by měla jeho výsledná podoba vypadat.

Jakub Štáfek: Natočil seriál o pivu, pivař ale není!

Video se připravuje ...

Nova: Jsme originální!

TV Nova spolupracuje na projektu se slovenskou televizí TV Markíza a jejich seriál má pracovní název Dobro došli. „Není ničím neobvyklým, že se – nejen v rámci žánru krimi – občas objeví projekty odehrávající se v podobném prostředí,“ reagoval na dotaz Aha! PR ředitel TV Nova Michal Prokeš. „Nicméně tento i druhý chystaný seriál, které TV Nova a Voyo z chorvatského prostředí připravují, jsou z hlediska autorského zpracování, charakterů postav a jednotlivých případů zcela originální,“ řekl.

Hádek vs. Štáfek

Matěje Hádka a Jakuba Štáfka si televize nevybraly jen tak náhodou. Nejen, že je diváci již z role kriminálních vyšetřovalů znají, oba ale dokážou ve vteřině přepnout a z vážného postavení přejít do vtipné a sarkastické polohy. Kdo se ale své role nakonec zhostí lépe a pomyslný souboj televizí vyhraje?

Jakub Štáfek o své aroganci

Video se připravuje ...Přečtěte si
domino22
30. 5. 2023 • 11:20

Pane Bože... zase ten ksicht

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.