Jaroslav Satoranský: Po konci v Modravě… Strach z hraní! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Jaroslav Satoranský: Po konci v Modravě… Strach z hraní!

Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský (CNC_David Kundrát, Martin Hykl)

Hvězdě seriálu Policie Modrava zdraví prý zatím slouží dobře. Stárnutí ale herecký bard nezastaví, a tak má Jaroslav Satoranský (83) obavy, aby nezačal být na jevišti nebo před kamerou trapný. „V divadle už odmítám velké role a před kameru se už raději neženu,“ řekl Aha! oblíbený představitel majora Koutného.

A potom si Satoranský povzdechl: „Nechci být trapný. Už jsem starej. Stejně jako major Koutný v Policii Modrava. Ten je už taky v důchodu a trochu mimo dění. A občas se v seriálu objeví jenom proto, že se za ním přijedou poradit jako za zkušeným kolegou.“ Kdyby se ale režisér Jaroslav Soukup (76) rozhodl točit další díly Policie Modrava, herec by do toho šel. „Ten seriál je moje srdeční záležitost. Jarda po 13 letech už ale další pokračování zamítl,“ podotkl Satoranský.

Vzpoura lásky

Herec je už přes 56 let členem pražského Divadla na Vinohradech, kde momentálně hraje ve třech inscenacích. „A teď zkouším Vzpouru lásky, která bude mít premiéru 31. března. Mám tam malou roličku, ale pěknou,“ komentuje Satoránský a zároveň běduje, že právě zkouška hry Lope de Vegy mu znemožnila odjet na Moravu a pokřtít knížku o králi lidovek Jožkovi Černém (81). „Napsal ji Karel Vágner a oba dva jsou moji velcí kamarádi. Nebýt jich, tak nevím, jak bych se s odchodem mé milované manželky vyrovnával,“ přiznal herec, jemuž žena Libuše (78) zemřela před třemi lety.

Kulový Blesk: Jaké jsou nové seriály podzimu? Toxické Pozadí událostí a neakční Policie Modrava, říkají kritici

Video se připravuje ...

V autobuse s manželkami

„Je mi ale pořád smutno, ve dne v noci na ni myslím a říkám si: Jsem rád, že dožiju! Ani nevíte, jak jsem šťastný, že jsem se v roce 1974 nechal Petrem Salavou zlanařit do Amfory! Získal jsem tam věrné kamarády v čele s Jožkou a Karlem,“ zavzpomínal herec. Před revolucí hráli fotbal ale jenom po Čechách. „Jezdili jsme autobusem i s našimi manželkami a byla to nádhera,“ vzpomíná herec, který se potom s Amforou dostal i do Brazílie nebo Japonska.

Betlémský křest

Jaroslav Satoranský se hodně těší na 23. března do Betlémské kaple. „Tam bude mít Jožka Černý koncert a druhý křest té knihy. S láskou a gustem mu ji tam pokřtím,“ netají Satoránský, který nechce o nějaké další ženě v životě už ani slyšet. „V mém věku mi bohatě vystačí dcera, dva vnuci a pravnoučata,“ pravil Kuba z Krkonošských pohádek a hvězda seriálů F. L. Věk nebo Nejmladší z rodu Hamrů či Inženýrská odysea. „A taky mi dělá radost chalupa v Lužických horách, kam pojedu v létě. No a samozřejmě Divadlo Kalich, kde hraju s Petrem Kostkou a Mirkem Vladykou ve hře Veteráni. To se vždycky posměju,“ přiznává herec a pokračuje se smutkem v hlase: „Spousta kolegů už nás ve vinohradském divadle opustila, takže teď už jsem tam asi služebně nejstarší. A jsem vděčný, že mě tam pořád nechávají a chovají se ke mně moc hezky.“

Krkonošské pohádky – i po 40 letech nejoblíbenější večerníček

Video se připravuje ...Přečtěte si
Zdeňka Krajčová
18. 3. 2023 • 14:21

Pan Satoranský je výborný herec a moc mu fandím.Chápu,že chce být mezi přáteli,ale už by si měl v jeho věku i odpočinout.

defakto
18. 3. 2023 • 10:14

... pardon v Modravě

defakto
18. 3. 2023 • 10:13

... pan Satoranský by to měl ve svém věku pomaly zabalit ,, viděl jsem ho v Modtravě a tam už neměl skoro žádný hlas .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.