Zpěvák z Eddie Stoilow: JMÉNO NÁM VYMYSLEL BOB KLEPL | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. března 2023

Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt

Zpěvák z Eddie Stoilow: JMÉNO NÁM VYMYSLEL BOB KLEPL

Petr Čech s kapelou Eddie Stoilow.
Petr Čech s kapelou Eddie Stoilow. (Aha – Karel Kopáč)

Název kapely vznikl kuriózně, spontánně ho vymyslel herec Bob Klepl. I když málokdo ví, co vlastně znamená, ujal se a zpěvák Honza Žampa (42) se skupinou zpívá už půlku života, je to jeho první a zatím poslední kapela. A všichni vědí, že na bubny s nimi hrál i brankář Petr Čech.

Vždycky byl zrzek, až před nedávnem výrazně změnil image. „Pořád jsem nosil kšiltovky a kulichy a už mě to nebavilo. Tak jsem si řekl, že zkusím změnu, a jiná barva než blond, nepřipadala v úvahu. Teď abych přefocoval promofotky,“ smál se Honza, když jsme se potkali v jeho vinohradském barbershopu. Bývá tu často, sám ale nestříhá, ani by nemohl. „Mám totiž trvalý zranění pravý ruky.“

První role MMA zápasníka Jiřího Procházky. Ve videoklipu Eddie Stoilow se snaží utíkat před vzpomínkami

Video se připravuje ...

Mohla za to mladická nerozvážnost – jako kluk si sám na ruce rozmočil a sundal sádru. „Stalo se to v moři na Maltě, kde jsem deset let žil na internátu. Hráli jsme hru, kdo prorazí pěstí sádrokartonovou zeď. Měli jsme z toho důtku a já zlomenou ruku, ale aspoň jsem vyhrál,“ směje se Honza s tím, že zranění se ovšem po letech ozvalo.

ARAFATŮV SYNOVEC

Na Maltu odjel jako desetiletý. Maminka s babičkou ho poslaly do zdejší americké mezinárodní školy. „Hlavní důvod byl, abych se naučil anglicky. Byl to vlastně dar od mamky a od babičky, která tam měla letitý vazby, už z dob druhé světové války. Byl jsem mladý, samozřejmě se mi stýskalo, ale tyto věci člověka posílí, dodnes mě jen tak něco nerozhodí,“ říká Honza.

František Ringo Čech – První bubeník Olympicu, ale i neúspěšný politik

Video se připravuje ...

Na pokoji bydlel se synovcem Jásira Arafata a se synem gruzínského ombudsmana. „Naučil jsem se veškerý jejich zvyky, vše o koření do jídel i o náboženství, spoustu slušnýho i neslušnýho chování. Byl to takový podpultově vzdělávací kurz,“ vzpomíná. Se spolužáky, které tvořila směsice asi padesáti různých národností, je dodnes v kontaktu. „Sranda je, když probíhá třídní sraz. To se na Maltu na čtyři dny slétnou lidi z celýho světa. Je mezi námi pořád silný pouto,“ dodává.

BULHARSKÝ KOSMONAUT

Název, který dodnes zní záhadně, tehdy vymyslel herec Bob Klepl, který se stal jakýmsi guruem kapely. „Z mýho prvního manželství pochází i Bob. Moje žena byla vnučkou Josefa Žluťáka Hrubého, který hrál léta v divadle s Bobem Kleplem. Bylo to takový rodinný přátelství,“ vzpomíná, jak se poznali. „Zeptal jsem se ho, jak bychom se měli jmenovat a on říká: „Eddie Stoilow, bulharský kosmonaut“. Já na to: „To je divný, nějaký dlouhý“. „Jsou i delší a prorazili,“ odpověděl. U jména jsme nakonec zůstali,“ popisuje. Bob si ho sice vymyslel, dnes má onen bulharský kosmonaut stránku i na Wikipedii. Je ovšem něco jako Cimrman – nikdy neexistoval.

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (5. 2. 2023)Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.