Kopřivnice varuje: V okolí se toulá medvěd! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. března 2023

Svátek slaví Radek, zítra Leona

Kopřivnice varuje: V okolí se toulá medvěd!

Varování, které Kopřivnice vydala: Při procházkách okolními lesy dbejte zvýšené opatrnosti a nenechávejte psy na volno.
Varování, které Kopřivnice vydala: Při procházkách okolními lesy dbejte zvýšené opatrnosti a nenechávejte psy na volno.  (Ilustrační foto ara)

Je zima a měl by spát. Kopřivnice ale vydala varování: poblíž lyžařského areálu v oblasti Červeného kamene se potuluje medvěd!

„Spatřilo ho už několik myslivců. Proto prosíme, abyste při procházkách okolními a nenechávali své psy běhat na volno,“ radí město na internetu. Někteří lidé to zpochybňují, chybí jim snímek šelmy. „Věrohodnost údajů jsme před zveřejněním ověřovali u několika nezávislých zdrojů,“ reagovala mluvčí Kopřivnice Lucie lesy dbali zvýšené opatrnosti Macháčková.

HLEDÁNÍ STOP

CHKO Beskydy pobyt šelmy v těchto místech nevyloučila. „Ochránci přírody se pokusí monitorovat stopy a pobytové znaky medvěda,“ doplnila. Naposledy se zprávy o výskytu medvěda objevily loni v srpnu na Jablunkovsku. V Mostech u Jablunkova ho spatřil turista, v nedalekém Milíkově zase vyděsil cyklistku.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.