Alena Mihulová po zdolání těžké nemoci: Premiéra na třetí pokus? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Alena Mihulová po zdolání těžké nemoci: Premiéra na třetí pokus?

Alena Mihulová
Alena Mihulová (Foto Blesk – Martin Hykl)

Hvězda filmů Sestřičky nebo Domácí péče vyděsila kolegy i fanoušky. Dvakrát kvůli nemoci Aleny Mihulové (57) muselo Divadlo Ungelt odložit premiéru nové hry. Všichni se o ni báli. Herečka už je ale v pořádku a od rána do večera zkouší.

„Byla to nějaká těžká viróza, která se mi vrátila. Zkazilo mi to premiéru i svátky, už je ale všechno v pořádku,“ oznamuje všem šťastně Mihulová. Na premiéru hry Stůl pro dva, kde Alena hraje po boku Dalibora Gondíka (52), se všichni těšili. Původně byla stanovena na 17. prosince loňského roku.

Alena Mihulová: Při 158 centimetrech nemám moc na výběr!

Video se připravuje ...

Jenže Mihulová onemocněla a premiéra se odložila na 6. ledna. Viróza se ovšem vrátila a i tato premiéra a s ní i další dvě zcela vyprodaná lednová představení musela být zrušena. Teď už je herečka opět v plném nasazení a ve Stolu pro dva se konečně objeví 3. února. Představení je opět zcela vyprodané.

Divadlo jako lék

První film Sestřičky natočila Mihulová v 17 letech. Snímek tehdy režíroval její budoucí manžel Karel Kachyňa (†79), s nímž natočila celkově čtyři filmy. Následovala adaptace Smrti krásných srnců, film Městem chodí Mikuláš a drama Kráva. To byl dosud nejúspěšnější snímek její kariéry a psalo se o něm i v listu New York Post.

Alena Mihulová: Doufám, že intenzita pomoci Ukrajině neklesne

Video se připravuje ...

Po Kachyňově smrti v roce 2004 ale kariéra Mihulové začala stagnovat. Herečka řešila světabol kvůli smrti manžela i alkoholem. Snímek Domácí péče herečku opět nahodil a ona pro své role přímo žije! Proto se v průběhu opakovaných těžkých viróz na divadelní prkna těšila, je to lék na její soužení.

Sestřičky jí jdou!

Od snímku Domácí péče z roku 2015 je Mihulová opět v kurzu. Její výkon v roli Vlasty jí přinesl výhru na MFF Karlovy Vary, Českých lvech i Cenách české filmové kritiky. Film Česko vyslalo dokonce i na Oscary. Ve snímku zazářila jako zdravotní sestra, stejně jako ve snímku Sestřičky z roku 1983, jímž započala svoji kariéru.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.