Vyskočil a Andrlová: Setkání na pohřbu nejstaršího herce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 3. října 2022

Svátek slaví Bohumil, zítra František

Vyskočil a Andrlová: Překvapivé setkání na pohřbu nejstaršího herce!

Ivan a Ivana v době, kdy byli manželé.
Ivan a Ivana v době, kdy byli manželé. (Foto Aha! – Martin Přibyl, ara)

Rodina, kolegové i veřejnost se ve strašnickém krematoriu loučili s jedním z nejstarších českých herců a dabérů Karlem Richterem (†96). Překvapivě se tam setkali i exmanželé Ivan Vyskočil (76) a Ivana Andrlová (61), kteří se 26 let po rozvodu příliš nestýkají, ani se na veřejnosti neobjevují spolu.

Zesnulý herec byl totiž dlouholetým ředitelem Divadla Jiřího Wolkera, kde oba dva v minulosti hráli a kde mezi nimi také přeskočila ona pověstná jiskra. Na posledním rozloučení ale mezi bývalými manželi vládlo ticho a každý si hleděl svého.

Zase vyprodáno

Vyskočila totiž čekala smuteční řeč, na niž se soustředil, protože ji pronášel spatra. „Myslím, že Karel by měl radost, protože kdyby se tady rozhlédnul, tak by viděl, že má zase vyprodáno,“ začal herec svůj smuteční proslov. „Za Karla byl svět ještě v pořádku. Hrát Sněhurku by mi tehdy nedali, ale kdybych dnes prohlásil, že se cítím jako žena, pak bych ji možná dostal,“ snažil se odlehčit pohřební atmosféru.

Nesplněný slib

„Naše divadlo se pravidelně schází a bohužel se občas potkáváme i tady, když někdo z nás zemře. Když jsme se sešli naposled, říkal jsem, že až umře poslední z nás, tak jediný, kdo nám přijde na pohřeb, bude Karel Richter. To se mi nepovedlo,“ ukončil Vyskočil svůj proslov. Dojal jím i exmanželku Andrlovou.

Dagmar Čárová na pohřbu karla Richtera

Video se připravuje ...

Bouřlivé manželství

Andrlová byla manželkou Vyskočila 15 let. Kdekdo mu záviděl, že má krásnou Ivanu doma. Např. kolega Jan Čenský (61), který s Andrlovou zazářil v pohádce Princové jsou na draka. Jenže Vyskočil měl údajně manželství pokazit. Když si v druhé polovině 90. let začal románek se svou pozdější ženou Anife (48), rozvod byl na spadnutí. A následně došlo k nejdrsnějšímu ukončení manželství v českém showbyznysu. Plné hádek, urážek, napadení a trestních oznámení.

O rozvod požádala Andrlová v roce 1996. Jako důvod uvedla, že ji manžel odmítal samotnou pouštět do společnosti. V té době už měla údajně milence, kolegu z divadla Marka Liberta (50). Soudy (i ten Nejvyšší) následně řešily několik sporů. Vyskočil si mimo jiné stěžoval, že mu Andrlová znemožňuje styk s dcerou Michaelou (dnes 32). Bojoval o dům, v němž společně s manželkou a dcerou bydleli.

Antonín Hardt na pohřbu Karla Richtera

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.