Libuše Švormová před zásadním rozhodnutím: Proč odmítá práci? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 9. srpna 2022

Svátek slaví Roman, zítra Vavřinec

Libuše Švormová (86) před zásadním rozhodnutím: Proč odmítá práci?

Libuše Švormová
Libuše Švormová (Daniel Černovský)

Na divadelních prknech či filmových plátnech vídáme Libuši Švormovou (86) už více než neuvěřitelných šedesát let. Legendární herečka, jejímž hlasem mluví filmová Angelika, je stále ve skvělé kondici a recept na udržení se ve formě je prý jednoduchý – plavání a správně rozvržený pracovní den.

Ve společnosti vždy upravená dáma oplývá přirozeným respektem, a to možná i díky rolím, které v poslední době hraje. Nepříjemné tchyně, intrikánky nebo rýpavé semetriky. Ve skutečnosti je ale herečka samý úsměv a díky poklidnému stylu života a pravidelné dávce plavání bude na jevištích »křepčit« ještě hodně dlouho.

Správný režim

„Snažím se částečně udržovat. Chodím plavat, samozřejmě i nějaké ty procházky. Jinak už toho také moc nezvládnu a potřebuji odpočívat,“ řekla Libuše Aha! na zkoušce nové divadelní hry v Divadle Na Jezerce. „Takže v jednom dni neberu několik věcí za sebou, abych nemusela z natáčení běžet na dabing a do toho ještě na večerní představení. Člověk už si to musí umět uspořádat,“ dodala.

Žádná semetrika

Vitální herečka exceluje v nové hře After Life, jejíž premiéra je už dnes večer. „Hraji velmi příjemnou, velmi oduševnělou paní, která částečně prospěje hlavnímu hrdinovi. Jsem moc ráda, že můžu v takovéhle partě vystupovat,“ nastínila Švormová lehce svou postavu. „Konečně tak nehraji naprostou semetriku, jak se mi teď v poslední době stává,“ smála se herečka, jejíž nezapomenutelný hlas k nám promlouvá coby markýza andělů Angelika a za své celoživotní mistrovství v dabingu získala v roce 2005 Cenu Františka Filipovského.

Libuše Švormová (84) v Ordinaci jako pacientka: Vystrašila ji role!

Video se připravuje ...

Pokračování Kukaček

Herečka zazářila na televizních obrazovkách jako prababička v divácky velmi oblíbeném seriálu Kukačky a můžeme se na ni těšit znovu! „Už točíme, mám z toho velkou radost. Nemám už tolik scén, protože jde především o ty mladé. Je ale úžasné, že se podařilo, že jsou to tytéž děti, které za dva roky tolik nevyrostly, a můžeme se tak všichni znovu potkávat,“ řekla Libuše s nadšením v hlase.Přečtěte si
-bello-
31. 5. 2022 • 10:03

Libuše Švormová

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.