Skladatel Soukup: Rychlý přesun práce domů, syn promluvil | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Skladatel Soukup: Rychlý přesun práce domů, syn promluvil

Ondřej Soukup
Ondřej Soukup (profimedia)

Téměř stometrový prostor na pražských Vinohradech využíval Ondřej Soukup (71) bezmála 30 let jako nahrávací studio. V jeho prostorech nahrávali své hity Karel Gott (†80) i Lucie Bílá (56). Teď se skladatel rozhodl studia zbavit požaduje za něj téměř 7 milionů. Důvod prodeje prozradil syn František (38).

Rozlehlé studio v lukrativní lokalitě nabízí realitní kancelář za 6 950 000 Kč. Nový majitel tak získá nejen parádní prostor, ale také na něho dýchne atmosféra zvučných jmen. 

Lucie Bílá byla u Soukupa hned několikrát.

Od Kolji po Nightwork

„Táta dal do prodeje studio, kde od devadesátých let pracoval. Prošli tudy snad všichni, kdo umí i neumí zpívat a hrát. Vznikla zde jak hudba pro oscarového Kolju, tak i produkce desek Dana Landy, jmenovitě můj oblíbený Motýlek, nebo třeba Šakalí léta. Já jsem tu ve své době samozřejmě natočil většinu Nightworku. Což nevím, jestli je dobrá reference,“ vtipkuje František Soukup na sociálních sítích.

Pod dohledem

Známý skladatel, který je podepsán pod většinou skladeb Lucie Bílé, složil muzikál Johanka z Arku a mnoho dalších projektů, ale rozhodně kariéru na hřebík nepověsil. „Táta s hudbou nekončí, ale rekonstruujeme vilu, kde bude už mít studio přímo doma, a bude tak pod dohledem manželky čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu,“ vysvětlil František důvod prodeje. „Ne že by to potřeboval ze zdravotních důvodů, je to přece jen ještě muzikant z éry, kdy sboristky a zpěvačky nejen zpívaly... No, takže tak. Řekl jsem vše a možná něco navíc,“ dodal mladý Soukup se smíchem.

Bílá a Soukup: Hádka před kamerami. A Patrasová chce dát rodinu dohromady

Video se připravuje ...

Místo i pro relax

Studio má dvě akusticky upravené místnosti – režii a nahrávací místnost, jež jsou propojené zvukotěsným oknem. Dále má velkou halu, dva další pokoje s kuchyňským koutem, koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, technickou místnost a vstupní chodbu, kde se nachází mnoho úložných prostor.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.