Smrt bubeníka Žižky odhalila spor s Ondřejem Soukupem: Jde o manželku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Smrt bubeníka Žižky odhalila spor s Ondřejem Soukupem: Jde o manželku!

Ondřej Soukup s manželkou Gábinou Osvaldovou a Petrem Jandou v porotce X Factoru.
Ondřej Soukup s manželkou Gábinou Osvaldovou a Petrem Jandou v porotce X Factoru.  (Foto Aha! – M. Pátek, K. Kopáč, M. Schmiedberger, A. Pajer )

 Sešli se v kapele Karla Gotta (†80). Bubeník Jan Žižka (†67) a skladatel a baskytarista Ondřej Soukup (70) byli velcí přátelé. „Ondra byl o tři roky starší než já a znali jsme se už od první formace Pražského výběru,“ vzpomínal ve své knize Zlatá léta s Karlem Gottem Honza s tím, že pak nastal zlom.

Potřeboval v sobě nějak uzavřít pozdější křivdu, s níž se nemohl ani po letech smířit. S Ondrou studoval na Pražské kontervatoři a pojilo je takové přátelství, že právě on šel Honzovi při druhé svatbě se sólistkou Kyjevského baletu Věrou (61) za svědka a jeho žena Gabriela Osvaldová (68) svědčila nevěstě. „Na zájezdech jsme sdíleli stejný pokoj a trávili spolu více času než s našimi manželkami. Byl to můj úhlavní kamarád,“ přiznal Žižka.

Změnil se

O to větší bylo jeho zklamání, když se přátelství začalo nějak vytrácet. „Začal skládat filmovou muziku a měnil se mi před očima. Bylo mi to líto,“ postěžoval si bubeník. Ale život šel dál. Honza potkal Olgu Herzánovou (46), rozvedl se a vzal si o dvacet let mladší zpěvačku, které na její přání změnil křestní jméno na Olivie. „Chtěla se v Praze prosadit, tak zkoušela různé talentové soutěže,“ popisuje Honza. Už se schylovalo k velkému zklamání, které už pak nikdy nevydýchal.

Kadeřník hvězd Daniel Pašek: Staral se hlavu Gotta, teď o Boučka nabo Bartošku!

Video se připravuje ...

Dostala stopku

Olivie zabodovala v televizním pořadu Caruso Show, dokonce se stala královnou na celý rok. Vyhrála motorku a zájezd na Istrii. Pak se přihlásila celá navnaděná do X Factoru. V porotě seděli Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová, trojlístek doplňoval rocker Petr Janda (79). „Petr Olivii pochválil a chtěl ji pustit do dalšího kola, ale Ondra zhodnotil její výkon dost nevybíravě, a protože se spojil se svou manželkou, Petra přehlasovali,“ píše Honza v knížce. Měl to bývalému příteli za zlé. Myslel si, že roli sehrála skutečnost, že šlo právě o jeho manželku. Kapitolu skončil Jan konstatováním, že ještě nebude vystavovat závěrečný účet. Osud ho ale vystavil za něj. Ve čvrtek bubeník podlehl koronaviru. Žižka na konci ledna oznámil, že mají s manželkou oba už týden covid. Zatímco zpěvačka se z nemoci poměrně snadno dostala, stav slavného bubeníka se jen zhoršoval. Nakonec musel být uveden do umělého spánku a lékaři mu provedli tracheotomii. Ve čvrtek koronaviru podlehl.

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního Aha! (27. 2. 2022)

Bílá a Soukup: Hádka před kamerami. A Patrasová chce dát rodinu dohromady

Video se připravuje ...Přečtěte si
Uživatel_154162
25. 10. 2022 • 09:15

Jo to prohrál boj s covidem lehko když mu ta jeho blbá nána nedovolila se naockovat.To teda u té třetí manzelky sahnul hódně vedle.Stalo ho to život.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.