Ivana si může oddychnout! Slavíkova dcera do basy nechce
Pryč jsou ty časy, kdy se nejstarší dcera Karla Gotta (†80) chtěla na delší dobu rozloučit s Českem. Uplynul sotva čtvrt rok od její poslední návštěvy a je zase zpět. Přijela nejen z pracovních důvodů, ale i proto, aby si posvítila na smlouvu týkající se zřeknutí se dědictví.
Čím častěji je Dominika (48) v Česku, tím záhadnější je. Už se zdaleka nerozpovídává o všem a velmi pečlivě si hlídá, které informace médiím svěří. „Naposledy jsem tady byla v lednu a jsem tady částečně za určitými povinnostmi, které ale zatím zůstanou v utajení," cituje Dominiku web eXtra.cz.
Dominika Gottová: Vzpomínkový koncert na tátu? Nechci poslouchat jeho písně od různých interpretů
Ačkoli se jí v Česku dostává více pozornosti, která nemusí být vždy příjemná, je pro ni finančně výhodnější se do něj pravidelně vracet. Ve Finsku je sice běžnou občankou žijící mimo blesky fotoaparátů, zato tráví většinu svého času sama a pracovní příležitosti jsou na bodě mrazu. Chvíli jí svitla naděje, že si najde zajímavou práci na finském velvyslanectví, ta se ale rychle rozplynula. Zpráva, kterou poslala bývalému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (35), se nikdy nedočkala odpovědi.
Pracovní nabídky za solidní finanční ohodnocení má tedy spíše v Česku, proto se neváhá i přes velký zájem médií pravidelně vracet. Zároveň se začala více zajímat o smlouvu, kterou podepsala v roce 2015. Tehdy se oficiálně vzdala veškerého dědictví, čímž si přišla na odměnu v hodnotě šesti milionů korun. O sedm let později se po penězích zaprášilo a Dominika se ocitla na suchu. Co je ale psáno, to je dáno, a pokud je to stvrzené vlastním podpisem, nedá se s tím nic dělat. Dominika přesto doufala, že se jí podaří podíl z dědictví získat zpět. „Najít skulinu v podepsané smlouvě se ale ukázalo jako nemožné. Naprosto neprůstřelné, si myslím," zjistila následně Gottová, která se o problematice rozpovídala v rozhovoru pro Top Star.
Dominika Gottová: Na tátu si vzpomenu při dobrém jídle a při písni Pro tebe
Možnosti, jak se dostat k penězům po svém tatínkovi, se tak tenčí. Legální cestou se situace evidentně řešit nedá, a tak si Dominika pohrává s protiprávními scénáři. Došlo i na slova o její maceše Ivaně Gottové (46) a zároveň na dosti děsivé myšlenky spojené se zbraněmi, které údajně vlastní. Naštěstí šlo pouze o nadsázku a k žádnému jednání za hranou zákona se nechystá, ačkoli je mezi ní a Ivanou již léta zlá krev. „Do takových extrémů nepůjdu. Ještě bych nechtěla skončit ve vězení," dodala šibalsky Dominika Gottová. Nezbývá jí tak nic jiného než si k lepším penězům přijít vlastní pílí. A na tom nyní zřejmě pracuje.