13. komnata herce Oldřicha Vlacha: Chtěl jsem skočit z okna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

13. komnata herce Oldřicha Vlacha: Chtěl jsem skočit z okna!

Herec Oldřich Vlach
Herec Oldřich Vlach (archiv)

Na tu chvíli herec nikdy nezapomene. Po zkoušce v Divadle na Vinohradech Oldřich Vlach (80) ochrnul. „Musel jsem volat manželce, aby pro mě přijela. Lékaři mi po vyšetření řekli, že mám rakovinu páteře,“ líčí děsivý zážitek představitel zootechnika Jaromíra z filmu Vesničko má, středisková.

Potýkal se s bolestmi zad už delší dobu, , začalo to v roce 1997, ale s tím, že se nebude moct pohybovat, skutečně nepočítal. „Doktoři mi oznámili, že mám zhoubný nádor. Kdybych měl tenkrát sílu, vyskočil bych z okna,“ přiznává herec. Dávali mu půl roku života. Diagnóza byla ale mylná!

Neudělal ani krok

Zhoubný nádor se naštěstí nepotvrdil. Příčinou ochrnutí a strašných bolestí byl zánět, který ho připravil o dva obratle. Musel na několik operací. „Nakonec mi dali štěp z kyčelní kosti. Pomohlo to, ale musel jsem se všechno znovu od začátku naučit,“ popisuje náročnou situaci. Ze dne na den se mu změnil život. Sám si nedokázal ani zapnout kalhoty, natož chodit.

Menzel by slavil 83. narozeniny: Jak vznikl jeho nejslavnější film? Podívejte se na Českej biják!

Video se připravuje ...

Zachránila ho žena

Naštěstí při něm pořád stála manželka. Napřed ho na zádech nosila do auta, pak s ním rehabilitovala. Nakonec šla Jana, doktorka přírodních věd, která pracovala ve zdravotnictví, do předčasného důchodu. Aby mohla Oldovi ve všem pomáhat. „Když vás to skřípne, teprve poznáte parťáka,“ říká Vlach ve své 13. komnatě, kterou můžete vidět ve 21.55 hod. na ČT1.

46 let spolu

Ženil se v roce 1976. Jeho paní už měla za sebou jedno manželství, ale rozvedli se, protože nemohla mít děti. Jako zázrakem potkala jednou v divadle Oldřicha, který děti nechtěl. Bál se odpovědnosti. „Okouzlil mě, zamilovala jsem se,“ říká Jana Vlachová. Její muž dodává: „Děkuju divadlu. Přes něj jsem poznal svou ženu a prožil s ní nádherný život.“

Dost bylo divadla

Po rehabilitacích se ještě herec vrátil do vinohradského divadla. Jenže ho zase začala zlobit páteř, proto řekl: Dost! „Do divadla mě zvou doteď, ale nechce se mi tam. Abych se nerozbrečel a aby neviděli, jak to se mnou je,“ říká Vlach.

Kačera čeká závažná operace srdce! A vdova Olga nesplnila Menzelovi přání

Video se připravuje ...Přečtěte si
Mariana
24. 1. 2023 • 08:31

Já ho chápu taky se mi občas stýská po práci.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.