Hvězda z Vesničko má středisková: LEUKEMIE A KRACH! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Hvězda z Vesničko má středisková: LEUKEMIE A KRACH!

Jako mladý Jarda Pávek z filmu Vesničko má středisková (1985)
Jako mladý Jarda Pávek z filmu Vesničko má středisková (1985) (Foto Aha! – J. Koťátko, D. Kolářová, archiv S. Aubrechta, ara)

Jako mladý Jarda Pávek z filmu Vesničko má středisková (1985) s nepřehlédnutelným květákem na hlavě beznadějně balil učitelku své sestry. Z herce Stanislava Aubrechta (55) se postupem času stal úspěšný muzikálový producent, pacient bojující s leukemií, majitel restaurace a kuchař a teď, po krachu své hospody, hodlá vyrábět designové věci. „Vším, čím jsem byl, byl jsem rád,“ řekl Aha! s úsměvem.

Mladíka, který kvůli nešťastné lásce chtěl spáchat sebevraždu, byste ve Standovi dnes rozhodně nepoznali. A nebyl takhle náhodou opravdu zamilovaný do představitelky učitelky Magdaleny Šebestové? „Byla a dodneška je to krásná holka. Jsem zabouchlý do každé hezké holky, kterou potkám. Ale když jsem byl s tolika fantastickými lidmi na takovém natáčení, tak jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. Na nějaké zamilovávání jsem vůbec nepomyslel,“ říká Aubrecht.

JESUS A LEUKEMIE

V devadesátých letech se z něj pak stal výkonný producent muzikálů. Na starosti měl takové trháky, jakými byly Jesus Christ Superstar, Evita nebo Kočky. Potom ale přišla leukemie. „Onemocněl jsem v době, kdy končil Ježíš a začínala Evita. Tu jsem prakticky už řídil ze septického pokoje,“ svěřuje Aubrecht, který s leukemií bojoval dva roky. „Byla to naštěstí dětská leukemie, takže byla rychlá,“ říká.

Marián Labuda v ukázce filmu Obsluhoval jsem anglického krále

Video se připravuje ...

Po prodělané nemoci se už rozvedený Standa a otec syna rozhodl, že se ke kumštu nevrátí. S přítelkyní se rozhodli, že budou mít hospodu. „A měli jsme. Potom jsme se ale rozešli, já jí tu restauraci nechal a pídil se po jiné restauraci,“ komentuje Aubrecht. Nakonec přebral před sedmi lety žezlo po osobní kuchařce Václava Havla a stal se majitelem restaurace U Čiriny.

COVID HO ZLIKVIDOVAL

„Pokračoval jsem v její tradici rakousko-uherské kuchyně, která mě moc baví. Sám jsem i vařil. Tak pro radost. Dokonce jsme byli zapsaní v michelinském průvodci, sice bez hodnocení, ale i tak je to dobré. Pět let se nám výborně dařilo. Hospodu jsem bohužel teď musel prodat a budou tam Indové. Je mi to moc líto, ani nevíte! Covid mě ale zlikvidoval a nájem se stále zvyšoval. Nešlo to dál,“ přiznal smutně Stanislav.

Zemřela Madeleine Albrightová: Češka, která se dostala až na vrchol americké diplomacie

Video se připravuje ...

Kouřil s Hrušínským za hospodou

Standa se objevil i ve filmech Tankový prapor nebo Jak básníkům chutná život. Nejraději ale vzpomíná na filmového felčara z Vesničky. „S panem Hrušínským jsme chodili kouřit za hospodu, protože nám to pan Jiří Menzel jinak zakazoval. Vždycky když jsem Mistrovi připálil, tak se usmál a pronesl s rozkoší: To je nádherné! I z kouření cigarety uměl udělat obřad,“ vzpomíná s láskou Stanislav, který si nejvíc prý ale váží angažmá v Divadle Na Vinohradech, když třeba hrál v Rudolfovi III.

 Přečtěte si
Skrhola
9. 4. 2022 • 17:51

Jó, kamaráde Užír­kova­teli_­557436­5, takovej bůček nebo uzený s křenem, k tomu čerstvě natočenej půllitr a na spláchnutí 4-poschoďovej rum nebo vodka, tomu řikám pošušňáníčko, to můžou ty jejich křidýlka v pomerančový šťávě a la Burgiňó jít do hajzlu

Skrhola
9. 4. 2022 • 17:31

Ty blafy co na ně chodil Chrchla s řeznicí Ólbrajtovou bych stejně nežral

Uživatel_5574365
5. 4. 2022 • 00:57

No jo když seš samej dluh tak se nemůžeš divit

Skrhola
4. 4. 2022 • 10:22

U Čuriny jsem nikdy nebyl takže osud tohodle nóbl pajzlu je mně u pßdele

-bello-
3. 4. 2022 • 13:43

Věčný optimista, to se cení!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.