Fišerová ze Sestřiček: O vztahu s drogově závislým Penkem | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Fišerová ze Sestřiček: O vztahu s drogově závislým Penkem

Herečka Bára Fišerová
Herečka Bára Fišerová (CNC)

Herečka Bára Fišerová (42) ze seriálu Sestřičky Modrý kód se s Miluškou Bittnerovou (43) rozpovídala o jejím vztahu se zpěvákem Michalem Penkem (52). Jak se poznali a kdy přišla na to, že je drogově závislý? Jak to, že jim vztah vydržel dlouho i s jeho problémy?

„Spadla jsem do toho hodně divoce a bylo tam i takové smutnější období. V osmnácti, skoro v devatenácti, jsem poznala Michala Penka. Na jednu stranu to pro mě bylo úžasné, protože byl muzikant. Já jsem ho znala, když mi bylo asi osm devět deset let, kdy ještě lítal po jevišti s kytarou jako divoch. V těch deseti letech jsem z něho byla úplně hotová. Tenkrát se mi na chlapech strašně líbily dlouhé vlasy… Říkala jsem: Ježíš, ten je úžasný! Na tu dobu to bylo něco neuvěřitelného. No a po necelých deseti letech mě potkal na chodníku. Vlastně mě ještě ke všemu sbalil na chodníku. Takže když se nás někdo zeptal, kde jsme se poznali, on s radostí řekl: Já jsem ji poznal na chodníku. Ano, tak to znělo,“ rozpovídala se o tom, jak se zakoukala do svého budoucího partnera Fišerová pro Lifee.cz.

Zkrachoval a přišlo rande

„On mě doslova oslovil na chodníku. Šla jsem z herecké školy a v té uličce bylo lešení. Kolem mě jelo auto, přibržďovalo a za ním už troubili, protože zdržoval. A já si říkám: Který vůl tady jede, a ještě jsem na něj mávala, ať jede, ať nezdržuje provoz. A on zajel na roh, protože já bydlím na rohu té ulice. Tam zastavil. Odemykala jsem barák a on vystoupil a říkal: Slečno, slečno, počkejte! Otočila jsem se a poznala ho. I když tenkrát už vlasy byly pryč, byl úplně nakrátko. Ale i tak jsem ho poznala, protože byl opravdu nezapomenutelný. A tak jsem říkala: Tak co, co potřebujete? A on se mě na tom chodníku zeptal: Nechtěla byste dělat modelku? A já jsem úplně vytřeštěná říkala: No tak, to možná i jo, ale to bych potřebovala chůdy. A on říkal: Proč? A já jsem říkala: Protože jsem malá, ne? A on říkal: To nevadí, já jsem taky malý. Vůbec jsem nechápala, co se tam v tu chvíli odehrává…,„ netají se herečka.

Bára Fišerová o vztahu na dálku: Má to pro mě výhody, nikdo mě neomezuje

Video se připravuje ...

Pak se ale prý půl roku nedělo nic. Až jednou v jedenáct večer zazvonil telefon: „Byl takový strašně vychovaný: Dobrý den, tady Michal Penk. Mohl bych mluvit s paní, slečnou Barborou Fišerovou? A já říkám: U telefonu. A on říkal: Dobrý den, Báro, vy si asi na mě nepamatujete. A já říkám: No to si pamatuju. A on: Víte, já se omlouvám, že volám takhle, jako pozdě, ale… Takovou jako dlouhou dobu jsem se neozval, ale mě ta agentura zkrachovala, a já bych vás přesto rád pozval na kafe,“ odtajnila rané začátky s bývalým zpěvákem.

Drogy zničily Penka i jejich vztah

Že je drogově závislý zjistitla velmi brzy, sám jí to prý i přiznal. Bára Fišerová říká, že paradoxem bylo, že ona sama neměla s návykovými látkami prakticky žádnou zkušenost. Tenkrát ale neutekla, snažila se ho zachránit. „Stala jsem se jeho psycholožkou, psychiatričkou, takovou oporou, svým způsobem hlídačkou, protože jsem ho hlídala. On přišel o papíry na auto, takže jsem mu vlastně dělala i šoféra, všude jsem ho vozila. Díky němu jsem se neuvěřitelně naučila jezdit autem. Díky němu mám ale takovou odhodlanost a odolnost vůči docela prekérním situacím,“ přiznala v rozhovoru s Miluší Bittnerovou.

Jejich vztah definitivně rozbilo až to, když nedokončil léčbu. Podle jejích slov přijel minimálně o měsíc dříve. Navíc se úplně proměnil. „Byl jak naprogramovaný, chladný mozek, robot, který prostě nemá city, nemá nic, ani skládat hudbu nemohl. Tenkrát jsem mu řekla hroznou věc: Kéž bys zase fetoval. Protože to bylo nesnesitelné. Opravdu. Když měl ten problém, skládal nádhernou muziku. Takovou bolestnou, ale nádhernou muziku. Byl strašně naplněný city. Když potom přijel z léčení, byl totálně kamenný, prázdný člověk bez emocí, bez motivace, inspirace… A to kouzlo, které pro mě měl, vlastně ztratil. Takže já jsem ho s touto větou opouštěla,“ dodala k rozchodu s nadaným zpěvákem, kterého zničily návykové látky.

Poznali byste dnes Michala Penka?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.