Patrasová jen užasle zírá: Překvapení z Německa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

Patrasová jen užasle zírá: Překvapení z Německa

Dáda Patrasová
Dáda Patrasová (Foto Aha! – Martin Hykl, Jakub Poláček, ara)

Najednou je zavalená žádostmi o podpisy a fotky. Dáda Patrasová (64) se pomyslně vrátila do dob své největší slávy, kdy schránka na vrátkách do vily praskala ve švech. „Nevím, co se děje. Píší mi hlavně lidé z Německa,“ svěřila Aha! herečka, která nestíhá odpovídat.

Odpověď je jednoduchá – v Německu opět běží v televizi seriál Arabela! Němci ostatně byli před 41 lety koproducenty tohoto pohádkového díla.

Odpovídá postupně

Dáda coby zlá princezna Xenie a ostatní postavy oblíbeného seriálu lákají k obrazovkám další generace dětí. A vlastně i jejich rodiče. I v Německu mají rodiny kvůli covidu televizi vlastně jako jediný zdroj zábavy. „Ráda bych každé prosbě rychle vyhověla, ale mám hodně práce doma i na zahradě,“ vysvětluje Patrasová. „Ale dopisy mi samozřejmě dělají velkou radost. Jak jen to jde, postupně je vyřizuju,“ dodává.

Drak v elektrárně

Nečekaný zájem lidí ji vrátil do 80. let, kdy jí Xenie přinesla neuvěřitelnou popularitu. „Postava zlé princezny se mi moc dobře hrála. Mohla jsem být parádnice i sekernice. Děti mi samozřejmě psaly spoustu rad, co mám jako Xenie udělat. Pamatuju se, že mi jedna holčička poradila, abych zavřela draka do elektrárny, že tam bude vyrábět elektřinu. Děti jsou neuvěřitelně vynalézavě,“ vypráví Dáda pobaveně.

Felix Slováček o odchodu od Dády: Jeden ošklivý rozvod už mám za sebou

Video se připravuje ...

Nesmrtelné pohádce předcházela smrt

Roli Xenie získala Dáda v konkurzu, ale režisér Václav Vorlíček (†88) ji měl v hledáčku už po filmu Smrt stopařek, který natočila rok předtím. Když Libuše Šafránková (67) nemohla ze zdravotních důvodů hrát Arabelu, sáhl Vorlíček po druhé zavražděné stopařce, kterou byla Jana Nagyová(62).

Dáda Patrasová: O koho se teď doma stará? A jak je na tom dcera Anička?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.