Ladislav Štaidl (†75): Lživé obvinění kvůli vězení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Ladislav Štaidl (†75): Lživé obvinění kvůli vězení!

Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl (archiv)

Po revoluci na Ladislava Štaidla (†75) vyplul na světlo světa nejen svazek StB, který poukázal na jeho styky s tajnými (Aha! informovalo včera). Čelil také nařčení ze strany zpěváka Pavla Sedláčka (79), že ho dostal do vězení. Nebyla to pravda.

Všechno začalo v roce 1964. Sedláček si tehdy na zájezdu s Divadlem Semafor, ve kterém hrál i Štaidl, v západním Berlíně koupil Fiata 1800 za tři a půl tisíce marek, ale doma už ho neproclil. 15. února 1965 ho zatkli. Dostal rok a půl vězení, odseděl si zhruba polovinu trestu. Auto mu zabavili bez náhrady. Zpěvák si myslel, že ho udal Štaidl. Řekl to dokonce i v televizi.

Jenže vše bylo jinak, což zjistil až po revoluci. „Bylo na mě nasazeno šest agentů StB. Basista ze Semaforu Standa Zeman, ředitel Ivan Englich, moji dva kamarádi z dětství a ostatní jsem neznal. Viděl jsem to černé na bílém,“ svěřil před lety Sedláček. Láďovi se omluvil na narozeninách společného kamaráda v Písku. „Pavel Sedláček nezvykle rychle začal pít vodku. Když nabral přes panáky sílu, požádal přítomné, zda může něco Štaidlovi říct. Byli jsme lehce nervózní, protože jsme znali letitou aféru,“ vzpomínal pro Novinky.cz Štaidlův kamarád, sběratel starožitností Miroslav Korecký.

Se Štaidlem se před smrtí loučily děti. Z Artura je sirotek! A Jandu pustili z nemocnice

Video se připravuje ...

Sedláček se otočil ke Štaidlovi a žádal o odpuštění. „Požádal Láďu o přípitek jako znamení, že omluva je přijata. Bylo tak elektrizující vidět tyhle dva chlapy, zakladatele české moderní muziky, jak se snad po čtvrtstoletí objali a vypili sklenku obnoveného přátelství,“ prozradil Korecký. „Ta legenda se táhla dlouhé roky a já se často Ládi ptal, proč se nějak nebrání. On na to vždy odpovídal, že tu lež nemůže nikdy zničit a že až budoucnost... Že jemu stačí vědět, že nic špatného neudělal,“ uzavřel.

Štaidl dostal lék proti covidu. Proč ale zemřel? A Koukalovou čeká drsný boj o majetek

Video se připravuje ...

Pohřeb nebude?

„Nepřál si ho. Rodina se chce sejít až k uložení urny,“ řekl Aha! rodinný známý. „Žádný pohřeb nechce. Stanovil tak poměrně dlouho před smrtí. Chtěl být v soukromí uložený do rodinného hrobu,“ potvrdil kamarád.Přečtěte si
mbmb
5. 2. 2021 • 06:54

Pavel sedlacek ma Format a bin Ladin v tomto pripade take ! A dalsi super vec je zorganizovat bez cizich lidi pohreb ! Ty Hysterie kolem Kajova pohrebu byly neumerne.Andrejko zblbnul vladu a chtel statni pohreb pro kasparka zpevacka!!!! penez vydelal vic Svoboda a Staidl to jsou miliardari.A kaju znali v Nemecku ale jiz ve Svycarsku ne.Chlapci RIP

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.