Morávková a Laurinová: Skončily na pohotovosti! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Morávková a Laurinová: Skončily na pohotovosti!

Dana Morávková je snad čím dál hezčí
Dana Morávková je snad čím dál hezčí  (archiv herečky)

Z pekla štěstí měla při natáčení stejnojmenných pohádek Zdeňka Trošky (67) jak proradná princezna Eufrozína neboli Sabina Laurinová (48), tak představitelka zlé Dory Dana Morávková (49). Obě sice skončily na pohotovosti, ale ani jedna nemusela přerušit natáčení.

„Propíchla jsem si nohu kopím a při rvačce s čertem jsem si prokousla pusu,” přiznala Laurinová, která po ošetření na pohotovosti dostala navíc preventivní tetanovku, stejně jako Morávková. Ta se zase ošklivě zranila v hnojišti, když točila scénu do prvního dílu pohádky.

Splašený kůň

Bolest ale zažila hvězda Ordinace i při natáčení »dvojky« oblíbené pohádky. Tam musela jezdit na koni a byla to pro ni teprve druhá taková zkušenost před kamerou. „Předtím jsem se do sedla vyhoupla jen v pohádce Princezna husopaska, když mi bylo osmnáct let,“ přiznala Morávková. Režisér Troška jí připravil scénu s hodně divokou jízdou. „Bylo to sice jen pár záběrů, ale natáčelo se to poměrně dlouho. Jednalo se o moment, kdy se Míša Kuklová jako Markýtka snažila najít svého syna a obě uháníme tryskem na koních,“ popsala herečka. Scéna se několikrát opakovala a při jedné klapce se pod ní splašil kůň.

Dana Morávková a další herci pomáhají s Andělem na drátě

Video se připravuje ...

Pád ze sedla

„Vyhodil ji ze sedla a Dana ošklivě spadla. Naštěstí se víc lekla, než se zranila,“ prozradil člen filmového štábu. „Uznávám, že koně jsou krásná zvířata, a mám je ráda, ale než na ně člověk usedne, měl by hodně trénovat, aby nedopadl jako já,“ potvrdila sama Morávková.

Co se nepovedlo před kamerou

Přešlap č. 1 Před natáčením shořely dekorace za 10 milionů korun! Podle vyšetřování policie šlo nejspíš o žhářství. Kvůli tomu se pohádka prodražila.

Přešlap č. 2 Sabina Laurinová se velmi těšila na scénu, v níž políbí draka. K jejímu velkému zklamání ale líbala jen zelenou krabici od bot, která byla pověšena na tyči. Drak byl poté dopracován na počítači.

Přešlap č. 3 Když Valihrachovi nechtějí kamarádi věřit, že chytil zlatou rybku, prohlásí: „Jestli lžu, ať se na tomto místě propadnu do země!“ Valihrach se ale propadl do země o hezkých pár metrů dál, než si přál.

Sabina Laurinová točí vánoční Sestřičky: Letos se těším potichu!

Video se připravuje ...Přečtěte si
fido2
30. 12. 2020 • 09:19

Upištěná pohádka jako Princezna ze mlejna. Fuj...měli by ty upištěný báby a strašidýlka vystřihnout a bylo by to ok.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.