Michaela Dolinová: Problém se štítnou žlázou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Michaela Dolinová: Problém se štítnou žlázou!

Michaela Dolinová
Michaela Dolinová (Profimedia.cz)

Neplánovaná dovolená kvůli covidu, která se protáhla na tři měsíce, ji skoro připravila o nervy. Doma si bývalá rosnička Michaela Dolinová (56) připadala jako ve vězení. Zvýšená činnost štítné žlázy jí nedovolila vůbec odpočívat.

Zabarikádovat se ze dne na den v bytě bez možnosti pracovat bylo pro ni zpočátku peklo. „Byla jsem vyděšená. Já, která jsem workoholik a mám zvýšenou činnost štítné žlázy, jsem nepotřebovala nacházet samu sebe jako mnozí mí kolegové ani jsem si nepotřebovala odpočinout. Proč odpočívat?! Takže hrůza! Úplná čirá hrůza,“ rozpovídala se pro Aha! Dolinová.

Podívejte se, na jakou chalupu jezdí Míša Dolinová:

Video se připravuje ...

Náplast na nervy
Na rozdíl od některých kolegů má peníze našetřené a rozpočet podržel i manžel Jan Sváček (63), který je respektovaným soudcem trestního práva. Daleko víc ji tak trápilo, jak naložit s časem. „Normálně učím na Mezinárodní konzervatoři a tam jsme po prvním šoku usoudili, že bude cesta vyučovat on-line. Nejdřív mi to přišlo jako špatný vtip – učit herectví online, ale jde to!“ zaradovala se Míša na soustředění akce Anděl mezi zdravotníky v Chateau Šanov.

Herci v depresi
„Každé ráno jsem vstala, nalíčila jsem se, hezky jsem se oblékla, abych si vytvořila program dne, a tak pět hodin denně jsem vyučovala, dala jsem si i pauzu na oběd. Jinak bych se zbláznila. Volali mi různě kolegové a ptali se, co dělám. Že už se chtějí věšet. Ono to vypadá, že chvilku je to fajn, ale fakt jen chvilku,“ dodala s tím, že v divadle bude hrát až 29. září Čarodějky v kuchyni.

Prováděla na zámku
Zabavit se výukou přes internet jí nestačilo, a tak si k tomu přibrala i provázení na zámku Zákupy, kde má chalupu. „Naučila jsem se texty – tři prohlídkové trasy po padesáti minutách – a čtrnáct dní v červenci jsem tam každý den provázela,“ prozradila Míša. „Ta vize, že nebudu mít třeba celý prázdniny co dělat, byla strašná, tak jsem se dohodla s kastelánem. Nejdřív si lidi mysleli, že je to skrytá kamera. Pak mi nějaká paní říkala – odkud já vás znám, nejste z České Lípy z pošty?“ dodala Dolinová se smíchem.

Když štítná žláza pracuje moc...
Pokud štítná žláza produkuje nadbytek hormonů, dochází u pacientů ke zrychlení metabolismu, a tím i návalům hladu. Ovlivňovat to může podle odborníků i psychiku. Často mají zrychlený tep. Jsou nervózní, podráždění, unavení a mnohdy trpí i nespavostí, sužují je pocity horka a nesnášenlivost vyšších teplot.

Míša Dolinová přiznala strach z rozvodu: Pandemie byla zatěžkávací zkouškou!
Video se připravuje ...Přečtěte si
vemenozmojistary
5. 9. 2020 • 06:56

Míša není jako ty ostatní fňukny 👍

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.