Viktor Dvořák ve filmu Havel: 30x kvůli němu překročili rozpočet | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Viktor Dvořák ve filmu Havel: 30x kvůli němu překročili rozpočet

Viktor Dvořák
Viktor Dvořák  (Foto Aha! – Martin Sekanina a archiv filmu Havel )

Musel pálit jednu od druhé, aby byl v roli prezidenta Václava Havla (†75) věrohodný. Herec Viktor Dvořák (40) si ale od štábu vymínil podmínku. A to drahé beznikotinové cigarety. Co krabička, to 500 korun!

Potahoval z nich, když ho ždímala StB nebo ťukal do stroje další divadelní hru. Nabízel je před soudem i těm, které chtěl nalákat do disentu. Viktor Dvořák v roli Václava Havla prostě ve filmu kouřil snad úplně všude! „Tehdy se kouřilo pořád, takže i během natáčení se cigaret vykouřilo mraky. Náš rozpočet na cigarety byl překročený asi třicetinásobně, protože Viktor si vymínil, že nebude kouřit obyčejné nikotinové cigarety,” prozradil Aha! režisér Slávek Horák (45).

Ukázka z filmu Havel - Martin Hofmann jako Pavel Landovský

Video se připravuje ...

Klidně i 50 denně!

Objednávat mu je museli až za oceánem, protože v Česku už nejsou k dostání. A byla to dost drahá položka. „Jedna krabička vyjde na pětikilo, jsou to neškodné herbální cigarety. Ale když jich za den vykouříte padesát, tak vás druhý den pekelně bolí hlava, ale díky tomu nekouřím,” vysvětlil Dvořák, který je odnaučený kuřák, a proto dělal drahoty. Premiéra filmu Havel je naplánována na 16. července.

První záběry z celovečerního filmu Havel: Snímek vstoupí do kin 23. července 2020

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.