Sováková (†82): Nečekaná smrt vdovy po herecké legendě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 13. srpna 2022

Svátek slaví Alena, zítra Alan

Sováková (†82): Nečekaná smrt vdovy po herecké legendě

Anna Sováková zemřela.
Anna Sováková zemřela. (Archiv)

V úterý zemřela vdova po legendárním herci Jiřím Sovákovi (†79). Svého muže přežila Anna Sováková (†82) o dvacet let. V poslední době marodila se slinivkou a musela držet dietu. Přesná příčina úmrtí ale zatím není známá.

S jejím odchodem se uzavřela jedna legenda. Dokud byla Andulka, jak jí s láskou říkali přátelé, na světě, historky o populárním Evženu Humlovi z Chalupářů stále žily.

Začalo to mezi hroby

„První rande jsme měli na hřbitově,“ vzpomínala bývalá učitelka na seznámení se slavným hercem. Že vám to něco připomíná? Na tu scénu z dnes již kultovní komedie Marečku, podejte mi pero nejde zapomenout, patří k rodinnému stříbru naší kinematografie a Sovák si v ní zahrál se svým jediným synem Jiřím Schmitzerem (70). Stačil lísteček se strohou větou: Sejdeme se na hřbitově. Představitel staršího Kroupy potkal Andulku už jako dvakrát rozvedený. Poznali se v Rožmitálu pod Třemšínem, kde měla jeho vyvolená rodiče. Nebyli sice právě nadšení, že se o ni uchází, ale co začalo schůzkou na hřbitově, kde ležel Annin dědeček, skončilo na podzim 1960 svatbou. A vydrželo pak 40 let.

Utržený lustr

Další oblíbenou historkou o Sovčovi, jak mu paní učitelka s láskou říkala, byla ta o utrženém lustru. Na chatě ve Stříbrné Skalici, kde žili víc, než v bytě na Letné, měli na nízkém stropě lustr se stínítkem z umělé hmoty. Když se dotklo žárovky, dost odporně páchlo. „Sovču to vytáčelo. Jednou toho už bylo dost, vyrval lustr i s kusem stropu, otevřel okno a vyhodil ho ven. Ještě za ním plivl,“ popisovala s oblibou i před televizními kamerami Sováková.Přečtěte si
ivanak
19. 12. 2020 • 14:52

Já ho moc ráda neměla..ve filmu ještě jakž,takž,ale v civilu ne..

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.