Vyčítal (†77) a Novotný (72): STRAŠNÝ PODRAZ! Do smrti spolu nemluvili! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Vyčítal (†77) a Novotný (72): STRAŠNÝ PODRAZ! Do smrti spolu nemluvili!

Petr Novotný
Petr Novotný (Mária Rušínová,)

Kdysi byli v jedné kapele, pak se přestali zdravit. A ruku ke smíru si v neděli zesnulý Jan Vyčítal (†77) s Petrem Novotným (72) už nepodali. Podle informací deníku Aha! ho bavič a člen skupiny Fešáci nenáviděl kvůli daleko závažnějším věcem, než byl vyhazov z kapely.

„Ani se nezdravíme. Nechci mít s Petrem už nikdy nic společného,“ řekl před časem natvrdo deníku Aha! zesnulý muzikant o svém někdejším kamarádovi. Doteď se soudilo, že za obrat o 180 stupňů v jejich kdysi přátelském vztahu mohl Novotného drsný vyhazov od Zelenáčů v roce 1974. „Nebyl nikdy členem kapely, jen uváděl naše koncerty. A celá kapela se pak jednou usnesla, že musí zaplatit pokutu, protože bez omluvy nepřijel na koncert v Brně a místo toho jel něco natáčet do Tábora. On ale zaplatit odmítl a s Michalem Tučným pak od nás odešli,“ tvrdil Vyčítal, kterého v neděli večer našli v bytě bez známek života.

Ošklivé výmysly

Jenže podle společného kamaráda obou bývalých spoluhráčů, který nechce být jmenován, byl pravý důvod nenávisti jiný. „Novotný Vyčítala nenáviděl za jinou věc. Petrovi se jednou doneslo, že o něm v branži roznáší klepy. Prý měl policajtům v Bartolomějské ulici ukazovat Vyčítalovy obrázky a tvrdil, že jsou protirežimní,“ popsal Aha!. Celé to byl nesmysl. Šéf Zelenáčů s tím měl totiž vyrukovat zrovna v době, kdy byl Novotný v hledáčku Státní bezpečnosti kvůli útěku manažera Fešáků Oskara Hahna do USA.

Nevyřčená omluva

„Na Vyčítala uhodil, že je to sprostá lež a vymyslel si to. On to nezapíral a Petr mu řekl, že jestli je chlap, tak se mu za to omluví před těmi kamarády, kterým tu smyšlenku líčil,“ dodal. Karikaturista sice slíbil, že to udělá, ale nikdy se tak nestalo. „Proto ho Novotný nezdravil a do smrti se neusmířili,“ říká zdroj Aha!. Petr Novotný smutnou minulost nechával plavat: „Na nepříjemné věci zapomínám a nijak se s Honzou nevyhledáváme,“ tvrdil ještě za Vyčítalova života. Otce se nicméně zastal i jeho syn Pavel (38), který na utajenou historii narážel i na svém Twitteru. „Tatínek tohle nikdy veřejně nekomentoval, ale že to, co mi říkáte za příběh, není pravda, to nemohu říct. Ten tweet jsem každopádně smazal. Říct o někom, kdo zrovna zemřel, že byl zbabělec, to se nedělá, i kdyby jím byl,“ řekl nyní deníku Aha! Pavel Novotný.

Nečekaný konec

V dobách komunismu se stal nepohodlným a režim mu zakázal tvorbu. Uchýlil se proto ke skládání hudby pod různými pseudonymy. Když padala železná opona, byl Vyčítal samozřejmě u toho a cinkal hlasitě klíči. „Pochopitelně (jsem cinkal), na Václaváku i na Letné...“ řekl kdysi pro Aha!. S přibývajícím věkem se však zhoršoval jeho zdravotní stav. V legendární trampské formaci Greenhorns musel přestat hrát na kytaru už v roce 1999. „Honza Vyčítal pro potíže s prstem levé ruky přestává hrát na doprovodnou kytaru,“ uvedla tehdy kapela. Od té doby s ní Vyčítal jen zpíval a moderoval její vystoupení. Krátce před smrtí mu lékaři diagnostikovali srdeční arytmii a doporučili kardiostimulátor. Pár dní po operaci v domácím ošetřování zemřel.

Pavel Novotný s otcem na křtu Fešáků

Video se připravuje ...Přečtěte si
manunu
10. 3. 2020 • 07:04

bello, naposled reaguji na váš příspěvek, dějiny měnili komunisté, to co říkáte vy, jsou nesmys­ly.Sa­mozřej­mě, že odchod vojsk varšavské smlouvy požadovalo hodně lidí, ne jen paní Kubišová. Já nepíši do diskusí sprostě, ale teď už to slušně nejde. Takovou hovadinu, kterou jste tady vyprodukovala ohledně pana Dubčeka, to nemá obdoby. Z vyprávění prarodičů i rodičů, kteří v té době byli na prahu dospělosti vím, jak byl pan Dubček oblíbený a většina národa mu projevovala sympatie a podporu. Národ chtěl změnu, s tím se smiřte a nepřekrucujte dějiny.To co vy tady melete o vzdělaných lidech, tak všechno překrucujete, ano vzdělaní lidé po tisících emigrovali,když viděli jak to tady dopadlo a nastávala tvrdá normalizace.Než něco píšete zjistěte si fakta.Naše rodina také stála za panem Dubčekem. A když tak všechno víte a znáte tak máte špatné informace, pana Dubčeka vítala paní Kubišová s Ivou Janžurovou, H. Vondráčková tam vůbec nebyla!!! Záznam jde shlédnou na you tube a byl uveden také v dokumentu o paní Kubišové, která tam s paní Janžurovou o tom hovoří. Moje dcera píše maturitní práci na gymplu o pražském jaru 68 a to si pište, že má informace od pamětníků a samozřejmě, že pan Dubček tam bude jako hlavní osoba a zmiňována bude i paní Kubišová a její Modlitba pro Martu. Tak na závěr, kdyby jste se stavěla na hlavu, tak člověk jako vy, nemůže paní Kubišovou hloupými řečmi poškodit. A netahejte sem ještě pana Gotta, nechte ho v klidu odpočívat. Udělal chybu, která ho mrzela, antichartu na něj vytahují jen ti,kteří ho chtějí špinit, chartisté včetně paní Kubišové mu to neměli za zlé.

-bello-
9. 3. 2020 • 21:35

manunu
mně to Vaše povídání přijde strašlivě hloupé.Náš dějepis vesele měnily všechny vlády od 1989 , nejen komunisté před .
Dějepis naší země byl mrven podle toho, kdo vládl a co se týče Kubišové a jejího nesouhlasu se vstupem vojsk, pak milá zlatá koukněte se na ty dobové fotografie líp, anebo požádejte babičku!!!
Na každém náměstí, u každé radnice po celé republice byly po 21. srpnu v 1968 přistaveny stoly s papíry peticí, pod které se stovky tisíc zoufalých lidí podepisovalo a žádalo odchod vojsk Varšavské smlouvy . Kubišová nebyla jediná.Dubčeka vítala spolu s Vondráčkovou , zatímco súdruha Dubčeka se socialismem s lidskou tváří vzdělaní lidé posílali do háje.Komunisté vraceli červené stranické knížky a v době normalizace si tím vědomě podepsali živoření a byli snad právě oni nejvíc za to gesto pronásledovaní.To byla doba, kdy na Hrádečku chlastal Havel a Kubiška trpěla, protože podepsala Chartu. .Z Akademie věd se vyhazovali vědci a nabírali se tam podobní Drahošovi.Kubišová seděla v kanceláři a dostala podnikový byt.Gott se na všechny vyfláknul a podepsal Antichartu .
Ale ano, z ubošové se stal symbol díky jedné písni.Bohužel jinak se neprojevila, ztak jakápak bojovnice!

manunu
7. 3. 2020 • 19:51

Ewwa:Nikdo pravdu neotáčí, to dělali komunisté a měnili historii.Myslíte si, že jsem neviděla žádné fotky? Co je na tom, že se občas pobavili, ono v té době to bylo velmi potřeba.Vy děláte jako kdybychom byli národ abstinentů. Také někdy pořádáme večírky se svými přáteli a nikdo se nad tím nepozastavuje. Přestože nejsem pamětník roku 1968, tak jsem už několikrát viděla záběry, které zde zmiňujete. Tento záběr byl uveden i v dokumentu o paní Kubišové "Magický hlas rebelky" a je k vidění na You Tube. Nechápu co je na něm špatného, paní Kubišová tam projevila podporu panu Dubčekovi, předala mu kytičku a dala pusinku. Naopak je to velmi dojemné. Pak mu ještě předala krabičku se svým talismanem, který musela najít v autě, protože tam vypadl. Nesouhlasila s okupací vojsk varšavské smlouvy a odmítla podepsat souhlas s normalizací. Byla velmi statečná. Co si o ní myslíte vy, je mi naprosto jedno. Dále s vámi nebudu diskutovat.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.