Poslední sbohem »zelenáče« Hoffmanna: Nepřišel Honza Vyčítal! Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Poslední sbohem »zelenáče« Hoffmanna: Nepřišel Honza Vyčítal! Proč?

Mirek Hoffmann
Mirek Hoffmann (archiv Blesku)

 Pojila je láska ke country hudbě a skupina Greenhorns. Mirek Hoffmann (†83) stával na pódiu vedle Honzy Vyčítala (77). Pak se slavné uskupení rozdvojilo. Mirek založil Zelenáče, Vyčítal si nechal Greenhorns. „Od té doby jsme se neviděli,“ přiznal deníku Aha! Vyčítal.

Na Mirkův pohřeb do strašnického krematoria v pátek v poledne dorazily stovky jeho příznivců a kolegů. Například muzikant Milan Krbec (64), který dnes Zelenáče vede, kolega Tomáš Linka (73), herec a fanoušek Igor Bareš (52) či kamarád, bývalý starosta Prahy 13 Petr Bratský (63). Jen kreslíř a hudebník Honza Vyčítal na poslední rozloučení dávného kolegy nešel. 


„My se od jisté doby s Mirkem v podstatě moc nemuseli,“ přiznal poněkud váhavě, když ho deník Aha! zastihl po telefonu doma. Netají se ale tím, že ho obecně v poslední době nejvíc baví ležet. „Kolikrát vstanu, nasnídám se a zase si jdu lehnout,“ prozradil svůj denní rytmus.


I tak byla smuteční síň nabitá a když zazněly Mirkovy hity Žlutá kytka, Dívka s vlasem medovým, Matčiny růže a hlavně Byl jsem v country nebi, tekly slzy i drsným chlapům. „Mirek byl gentleman, jeho písně tu budou pořád a my se s ním zase nahoře sejdeme,“ řekl Aha! Milan Krbec.

Jablko sváru
V roce 1970 přišel Mirek společně s Tomášem Linkou (73) do skupiny Greenhorns, kterou tvořili Jan Vyčítal, Michal Tučný, Josef Šimek, Marko Čermák, Josef Dobeš a Vladimír Štýbr. V těchto původních Greenhorns, dočasně přejmenovaných na nátlak komunistů na Zelenáče, vydržel až do roku 1990.. Pak se kapela rozdělila na dvě části. Mirek ze zbytku Greenhorns zformoval vlastní skupinu Noví Zelenáči Mirka Hoffmanna, později jen Zelenáči.

Milan Krbec - pohřeb Mirka Hoffmanna:Přečtěte si
ruslfilipp...@...
16. 3. 2019 • 18:29

Unavený z neustálých pokusů o zhubnutí? Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > www.Takeslim.Com

majojo
16. 3. 2019 • 18:15

Pan Vyčítal asi nezná lidové rčení Hlína všechno srovná, že? On byl vždycky sebestřeednej fouňa, co trval na tom, že Plzeň osvobodil Patton, z čehož se pomátl natolik, že málem vybudoval s Parkanovou na Brdech radar. Ale neva, jak konstatoval hrdý autor nekrologu,iI tak byla smuteční síň nabitá .... Však on mu Hoffman na funus taky nepůjde.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.