Olga Schoberová o Vorlíčkovi (†88): UMŘEL? NENÍ PROČ PLAKAT... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Olga Schoberová o Vorlíčkovi (†88): UMŘEL? NENÍ PROČ PLAKAT...

Vorlíček (†88) měl slabost pro blondýnky a Olinku zvlášť.
Vorlíček (†88) měl slabost pro blondýnky a Olinku zvlášť. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský, ara)

Celý rok pendluje po světě, smrt režiséra Václava Vorlíčka (†88) ji ale zastihla v Praze, kde má pořád stálé bydliště. „Osmaosmdesát let? To je přece krásný věk! Proč plakat?,“ řekla deníku Aha! Olga Schoberová (75), hvězda jeho filmů Kdo chce zabít Jessii? a Pane, vy jste vdova!, když se dozvěděla, že podlehl rakovině plic.

„Dopřejme mu konečně zasloužený klid,“ pokračovala »česká Brigitte Bardotová« s tím, že Vorlíčkovi ze srdce vděčí za oslnivou, byť krátkou kariéru. Byl to totiž právě snímek Kdo chce zabít Jessii?, který v roce 1966 z mladičké prodavačky ze železářství U Rotta učinil ze dne na den megahvězdu. A otevřel jí dveře do světa, který skončil až v Hollywoodu, kde Olina klofla milence zpěvačky a herečky Barbry Streisandové (76) a mocného filmového prezidenta Johna Calleyho (†81) pojala nakonec za manžela.

V nejlepším se má přestat
A byl to opět pan režisér Vorlíček, kdo ji před deseti lety přemlouval, aby se vrátila před kameru. „Zavolal mi a pozval na schůzku. Tušila jsem, oč mu asi půjde. Protože to byl ale zrovna on, souhlasila jsem. Pamatuju, že jsme pili víno a on mě celou dobu přesvědčoval, ať ještě vlezu před kameru, že by měl nápad,“ vzpomínala Schoberová, která si naposledy zahrála v roce 1983 v koprodukčním československo-bulharském filmu Vrak režiséra Ivo Tomana (†70). Jelikož se už ale dávno rozhodla, že v nejlepším se má přestat, ani Vorlíček ji nezlomil. „ Dohodli jsme se, že mi zavolá, ale já už stejně věděla, že už opravdu nechci,“ přiznala Olina po letech.


Nikam už nechodím
Na poslední rozloučení s režisérem Václavem Vorlíčkem, které se koná v úterý v pravé poledne ve strašnickém krematoriu, se nechystá. „Nechodím na pohřby, tak jako nechodím už nikam...“ poznamenala bývalá herečka. „Na pana režiséra Vorlíčka ale budu vždycky vzpomínat v tom nejlepším,“ dodala hvězda jeho filmových komedií.

Přeobsadil kvůli ní i Vosku
Olga Schoberová si také moc dobře pamatuje, jak za ni Václav Vorlíček bojoval, když ji slovutný herec Václav Voska (†63) nechtěl  ve filmu Kdo chce zabít Jessie? jen proto, že nebyla herečka, ale »pouhá« prodavačka. Nakonec režisér raději neobsadil Vosku, který měl hrát hlavní mužkou roli, a vybral si Jiřího Sováka (†79).

Jak to viděl režisér…
„Řekl jsem jí, že by bylo fajn, kdyby o sobě nechala něco natočit. To ji nadzdvihlo málem ze židle, nechtěla o tom ani slyšet. Řekli jsme si ale, že si zavoláme,“ komentoval schůzku s Olinou v roce 2013 pro Aha! Václav Vorlíček. „Já jí potom volám z mobilu, nebere. Z pevné linky, nebere. Tak jsem si kvůli ní koupil i jinou SIM kartu, abych ji ošálil. To mi to zvedla. Jakmile mě ale slyšela, zděsila se, řekla, že točit i fotit ani náhodou a položila,“ pokračoval režisér. „Samozřejmě, že má už vrásky, pořád je ale krásná a z jejího obličeje, z těch rysů, se zračí jasně, že to byla opravdová nádherná ženská. Nerozumím jí,“ dodal tehdy zklamaně.

Václav Vorlíček (†88) před smrtí sepsal vzpomínky: Kteří herci ho zlobili?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Zyxr
10. 2. 2019 • 13:22

Cos dokázala ty pochlubí se

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.