Jak Matyáš Valenta ztvárnil roli vyšinutého mladíka v Labyrintu III.? Vedl mě S(s)trach! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Jak Matyáš Valenta ztvárnil roli vyšinutého mladíka v Labyrintu III.? Vedl mě S(s)trach!

Matyáš Valenta
Matyáš Valenta (archiv Blesku / archiv TV Nova)

Neřekne ani slovo, jen si kreslí do notesu malůvky děsivých mordů podle Ježíšových apoštolů. Vyšinutý Adam, ze kterého se vyklubal Tomáš, je klíčovou postavou třetí řady mysteriózního krimiseriálu ČT Labyrint. Jak se chovat jako on, prý jeho představitel Matyáš Valenta (22) konzultovat s psychiatrem nemusel. Podobné role totiž dostává pořád!

„Proč já vždycky hraju jen bezďáky a otloukánky, ideálně mentálně postižený?“ vtipkoval na sociální síti mladý herec, známý jako Franta Liška z Ulice. Narážel tak na fakt, že si ho režiséři zařadili do škatulky podivínů. Několikrát tak musel sehrát outsidera bez rodičů nebo kluka, který žije v lese sám.


Moc si nepolepšil ani u Jiřího Stracha (44), který ho zatím nenechal ani jednou promluvit. „Ve scénáři nebylo specifikováno, jak se vlastně chová, pouze že s nikým nemluví a žije ve vlastním světě. To mi dalo spoustu možností. Mohl jsem si vytvořit nedefinovanou figuru tak, aby si ho divák nespojil s konkrétní poruchou,“ prozradil deníku Aha! Matyáš. Poprat se s tím ale musel sám. „Místo lékařů jsem to konzultoval s Jirkou. To mi pomohlo víc než deset psychiatrů,“ tvrdí.


Tajemný mladík se objevil hned v úvodu prvního dílu, když se zmatený a zkrvavený nejprve marně dobýval do kostela s nápisem My kážeme Krista, a pak zapadl do baru, kde ho surově zmlátili. Jako nemluvný Adam poté pobýval v psychiatrické léčebny, než se z něho vyklubal Tomáš, syn bývalé feťačky v podání Veroniky Žilkové (56). „Myslím, že jsem našel polohu, ve které je dostatečně nečitelný. Je opravdu postižený? Co má společného s vraždami? Nápovědy v seriálu jsou, stačí hledat...“ promluvil Valenta o vývoji své postavy tajemně.

Kresby měl připravené
V Labyrintu sice nepustí tužku z ruky, ve skutečnosti se ale s děsivými malůvkami nemusel tolik namáhat. „Blok jsem měl jen jeden. Většina kreseb byla připravena dopředu. To, co čmárám v záběru, bylo spíš dokreslováno do hotové kresbičky,“ prozradil Matyáš.

Hraje i jeho sestra
Matyáš se na obrazovce objevil díky reklamě už ve čtyřech letech. První dětskou roli měl v seriálu Redakce. Do povědomí televizních diváků vstoupil ale hlavně jako Franta Liška z nekonečného seriálu Ulice, ve kterém hraje i jeho mladší sestra Anna Marie (16). Vidět jste ho mohli také ve filmech Rafťáci či Maharal – Tajemství talismanu.Přečtěte si
dandova
2. 10. 2018 • 08:19

Jde mu to.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.