Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Divadelníci se loučili s překladatelem Jiřím Joskem (†68): Nad rakví mluvila Stašová!

PRAHA-STRAŠNICE, PÁTEK 11:26 Za herce se loučila Simona Stašová.
PRAHA-STRAŠNICE, PÁTEK 11:26 Za herce se loučila Simona Stašová. (Foto Aha! – Marek Pátek, ara)

Stovky přátel a rozvětvená rodina se v pátek rozloučila s překladatelem Jiřím Joskem (†68). Nad rakví promluvila i Simona Stašová (63). „Byl jsi noblesní vzor. Jsem díky tobě lepší,“ vyznala se herečka.

„Nevím, jestli jsi to tušil, ale cítila jsem ve tvé společnosti ostych a trému,“ řekla Stašová. „Ukazoval jsi, jak se na tomto světě chovat,“ dodala dcera Bohdalové.
Poslední sbohem skvělému překladateli nejen Shakespeara, ale i mnoha muzikálových libret, přišli dát také herečka Ilona Svobodová (58), její seriálový manžel z Ulice Ondřej Pavelka (62) či těhotná zpěvačka Monika Absolonová (41). Ta celý obřad proplakala.


Josek trpěl rakovinou žlučovodů a jeho zdravotní stav se v poslední době zhoršil. Chystal v Divadle Kalich premiéru muzikálu Vlasy, už se jí ale bohužel nedočkal. Zpěváci a herci mu proto přišli zazpívat přímo do krematoria na kůr. Rodina mu nechal zahrát Elvise Presleyho, kterého zesnulý nejvíc miloval.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.