Vránové (†78) nedala Bohdalová (87) sbohem: KAM JELA MÍSTO POHŘBU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Vránové (†78) nedala Bohdalová (87) sbohem: KAM JELA MÍSTO POHŘBU!

S Gabrielou Vránovou hrála Jiřina Bohdalová 37 let na jednom jevišti
S Gabrielou Vránovou hrála Jiřina Bohdalová 37 let na jednom jevišti (Foto Aha! – Marek Pátek, herminapress.cz)

Dala přednost Křemílkovi s Vochomůrkou. Jiřina Bohdalová (87) v pátek nespěchala do Divadla na Vinohradech na pohřeb Gabriely Vránové (†78). Místo toho odjela do Jablonce nad Nisou.

S Gabrielou Vránovou hrála Jiřina Bohdalová 37 let na jednom jevišti. V pátek se ale s kolegy, jako je Dagmar Havlová (65), Jaroslav Satoranský (78) či Simona Postlerová (53), k rakvi jako čestná stráž nepostavila. Pohřby nemá herečka podle svých vlastních slov ráda. Zatímco právě zesnulá Gábi to považovala za běžnou slušnost a vyjadřovala tím kolegům úctu, chodí na pohřby Bohdalová jen výjimečně a ještě vzácnější je, když na nich promluví. Vzdala poslední hold například Jiřině Jiráskové (†81) či Květě Fialové (†88).  Když zemřel před třemi lety kamarád  Lubomír Lipský (†92),  nemohla herečka do telefonu pro slzy ani promluvit. Na rozloučení ale také nepřišla. Točila film se Zdeňkem Zelenkou.  Ukázalo se ale, že na svou vlastní poslední cestu herečka myslí. Jitka Zelenková (68) prozradila, že si Jiřina chce nechat zahrát její píseň Ty mně smíš i lhát.


A zatímco kostelem zněly smuteční tóny, křtila Bohdalová v jablonecké České mincovně mince pro sběratelskou sérii s názvem Pohádka. Právě na pohádky Bohdalová už dávno vsadila. „Vždycky jsem věděla, že po mně zůstanou pohádky, ty jsou nesmrtelné,“ prohlásila herečka. I když po ní lidé vždy chtějí, aby udělala Křemílka, Bohdalová překvapivě prozradila, že má raději Vochomůrku. „Byl mi milejší, protože měl pořád rýmu,“ dodala se smíchem.Zlatá a stříbrná Pohádka
Zlatá mince váží 3,11 g, měří 16 mm a vychází v limitovaném nákladu 200 ks. Její cena je 5950 Kč. Stříbrná varianta váží 10 g, její rozměr je 10 mm a je k dispozici za 950 korun. Série Pohádka už podobně představila Spejbla a Hurvínka a Rumcajse, chystá se Ferda mravenec.

Kytici dovezla
Podle informací Aha! se Jiřina Bohdalová zastavila ve středu ve vinohradském divadle, aby zařídila pro zesnulou kolegyni kytici. Herečka měla akci s mincemi dlouho dopředu zamluvenou.

Vránová na Bohdalku žárlila
Málokdo věděl, že Gabriela Vránová na Jiřinu Bohdalovou žárlila. A to kvůli většímu prostoru, který měla v Chalupářích.
Vránová alias Anička Čiháková, se během natáčení seriálu snažila vystoupit ze stínu své slavnější kolegyně. Nakonec se jí to podařilo až v díle nazvaném Romeo z autobusu. A do smrti na to byla hrdá! „Jiřina měla v seriálu hodně prostoru a já jsem si také chtěla zahrát! Tak jsem požádala režiséra Filipa, zda by s tím něco neudělal. A přání se mi splnilo v Romeovi z autobusu,“ svěřila před časem Aha! Vránová. A zatímco ona brala Bohdalku jako svou rivalku, Jiřina vůči Gábi žádnou zášť necítila. „Rivalita tam žádná nebyla, vyložený konflikt, pokud si vzpomínám, jsem snad ani nikdy s žádnou herečkou neměla,“ prohlásila Bohdalová.

Pohřeb Gabriely Vránové (†78): Její milovaný klobouk ležel před rakví:

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.