Královna remosek zemřela! Karina Havlů (†66) se utrápila k smrti | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Královna remosek zemřela! Karina Havlů (†66) se utrápila k smrti

Karina Havlů
Karina Havlů (Profimedia)

Karina Havlů zemřela v pražské motolské nemocnici, kde podlehla celkovému vyčerpání organismu. Její blízcí uvedli, že se v posledních letech velmi trápila.

„Zemřela v sobotu 2. 6. brzy ráno. Už několik dní předtím ale byla v kómatu. Z nemocnice se ještě v pondělí před její smrtí posílala žádost na vězeňskou službu, aby jí bylo dovoleno rozloučit se s manželem, ale než to prošlo úředním molochem, Karin skonala. Je hrozné, že zemřela za takových podmínek,“ uvedla pro Bleskherečka Dana Homolová, která byla kamarádkou Havlů.

Karina Havlů se proslavila především kuchařkou Vaříme v remosce, která se v Česku dočkala hned několika vydání a byla přeložena i do angličtiny. I přes obrovský úspěch její knihy, ale zemřela autorka receptů ve velké chudobě. „O všechny peníze se staral její manžel, se kterým byli 40 let. Karin neměla o reálném životě ani ponětí, o finance se vůbec nestarala, žila si jako v bavlnce. Proto ji tak vzalo, když byl její manžel odsouzen a skončil na pět let ve vězení. Výkon trestu nastoupil v září 2016,“ prozradil Blesku další člověk z okolí autorky.

„Prodal jí pod nosem rodinný pivovar i byt, přišly velké exekuce, takže všechno, co vydělala, šlo na umoření jeho pohledávek. Přestala jíst, začala docházet k psychiatrovi, brala prášky na nervy. Nakonec přestala úplně přijímat potravu a zemřela na celkové selhání organismu,“ vysvětlil zdroj Blesku.

Podle dostupných informací se v roce 2015 jednalo o dluhy ve výši 12 milionů korun. Ani v této zlé situaci ale Karina manžela nezavrhla a ve vězení ho navštěvovala, dokud to bylo kvůli jejímu zdravotnímu stavu možné.

 

 

Přečtěte si
vigela
6. 6. 2018 • 06:33

Smutný konec, ale jinak příběh podivný. Nechápu, jak může dospělá žena nemít představu o reálném životě. To ta bavlnka.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.