»Nemocná« Adamovská v Ordinaci: Jak jí dělali pleš! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 5. října 2023

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

»Nemocná« Adamovská v Ordinaci: Jak jí dělali pleš!

»Nemocná« Zlata Adamovská v Ordinaci.
»Nemocná« Zlata Adamovská v Ordinaci. (Foto: TV Nova )

Dohola! Tak skončily Zlata Adamovská (57) a Anna Schmidtmajerová (31) ve včerejším díle Ordinace v růžové zahradě. Jejich postavy Běla a Lenka bojují s rakovinou a než se dívat na padající kštici, sundaly hřívu strojkem naráz. Vyrobit jejich pleš ale zdaleka nebylo otázkou pár minut...

Herečky o své pěstěné vlasy totiž přijít nechtěly, a tak namísto pár tahů strojkem přišly na řadu šikovné ručičky maskérek a dlouhé hodiny před zrcadlem. Taková výroba pleše totiž není jen tak…

„Obzvlášť pleš Anny Schmidtmajerové nám dala zabrat. Anička má totiž půlmetrové silné vlasy, a ty schovat opravdu nebyla legrace. Z tohoto důvodu byla výroba pleše Zlaty Adamovské přece jenom o něco snazší,“ prozradila maskérka Šárka Spilková.

Pro Zlatu i Aničku byl pohled do zrcadla na holou hlavu velkou premiérou. „Ještě nikdy jsem bez vlasů nehrála. Byl to velký nezvyk, ale ráda jsem to podstoupila, aby se ta nemoc ukázala ve všech důsledcích. Nakonec jsem si na sebe zvykla, možná to byl menší šok pro mě než pro diváky,“ přiznala Adamovská s tím, že shodit vlasy dobrovolně by nechtěla.

To Anna Schmidtmajerová je jiný kalibr. „Když se tak na sebe koukám, říkám si, že to není špatný, že bych se třeba i někdy oholila, aby bylo dobrodrůžo. Ale teď kvůli jiným rolím nemůžu,“ říká Schmidtmajerová, jejíž bezmála tříhodinovou proměnu zmapoval deník Aha!. 

Krok za krokem...
1. Nejprve je potřeba vlasy důkladně smotat do takzvaného kuklonu. Je to takový hladký drdol poskládaný promyšlenými sklady. Je důležité poskládat vlasy správně tak, aby kopírovaly přirozený tvar hlavy. Je to nejtěžší fáze celé instalace.

2. Tvar hlavy musí být přirozený ze všech stran, z každého úhlu. Nerovnosti, kterým se vzhledem k délce vlasů nelze vyhnout, dorovná vycpávka. Na tu postačí obyčejná vata.

3. Na sčesané a dorovnané vlasy se nasadí pleš. Ta vypadá podobně jako koupací čepice, je ze speciálního materiálu (glacanu), který má lepší vlastnosti než latex. Je ale pouze na jedno použití. Všechno proto musí klapnout na poprvé.

4. Jakmile je pleš na hlavě, přijdou na řadu nůžky. Je potřeba ji ostřihnout podle tvaru hlavy tak, aby zakryla všechny vlasy, ale nelezla příliš do čela.

5. Povrch se začistí houbičkou a kraje se zafixují lepidlem.

6. Na zevní stranu okrajů se nanese speciální přípravek, který »vyzmizíkuje« přechody mezi umělou pleší a kůží herečky.

7. Jakmile pleš dobře drží na svém místě, přijde na řadu make-up ve spreji a navrch pudr, který pleš dokonale zmatní a zakryje barevné přechody.

8. Ještě zbývá líčení obličeje, které sjednotí barvu pleti herečky s lebkou.

9. A další lepidlo. Tentokrát proto, aby na lebce držely drobné vlásky. Vytváříme totiž iluzi strojkem oholeného ježka.

10. Tradá! Pleš je na světě!Přečtěte si
ivanak
2. 11. 2016 • 09:06

Práce maskérů dokonalá,to se musí nechat.Ale nechce se mi koukat ještě v seriálu na nemocné rakovinou.Vím,že někdo namítne,že se tomu člověk nevyhne ani v reálném životě,ale právě proto.Televize by měla pobavit a ne ještě koukat na celý průběh nemoci hlavní postavy.Seriál jsem sledovala jenom někdy,tak teď už vůbec.Přiblblej Zounar tam hraje idiota zřejmě za velký peníze,protože takový blbosti musí stát hodně a pak se přehoupneme do reality toho nejvyššího kalibru.Díky,to nechci

6010
2. 11. 2016 • 08:35

Řekla bych, že to docela holkám slušelo.Dobrá práce.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.