Zesnulý Adolf Born (†85): Jeho mrazivé proroctví před skonem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Zesnulý Adolf Born (†85): Jeho mrazivé proroctví před skonem!

Adolf Born (†85) se až do své smrti zajímal o dění ve světě.
Adolf Born (†85) se až do své smrti zajímal o dění ve světě. (Foto Aha! – Jiří Hadač, reprofoto Galerie Národní 25, ara)

Nebral si servítky! Tři měsíce před svou smrtí se Adolf Born (†85) ostře vyjádřil k EU a uprchlické krizi. „Evropská unie žije z úplné stupidity,“ prohlásil malíř a ilustrátor, který zemřel v sobotu.

Otec Macha a Šebestové šel ve svých prognózách ještě dál. „Evropa bude převálcovaná, naprosto přestane existovat,“ prorokoval s tím, že do Evropy přijde postupně až 20 milionů migrantů!

Přitom se okamžitě ohradil proti tomu, že by snad mohl být za své názory považovaný za rasistu. „Myslím, že rasisti jsou ti, co se lísají k těm utečencům. Podceňují svoji rasu a zdá se jim ta cizí rasa nadřazená, a proto je vítají. Nezapomeňte, že dost lidí v zahraničí, ale i u nás, má blízko k demenci. To se nedá nic dělat, ale zase je to dobré pro psychiatry, mají práce habaděj,“ prohlásil Born v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Milovník Rakouska-Uherska a přesvědčený monarchista ještě upozornil, že přežil několik režimů a příliš rozdílů mezi nimi není. „Jako dítě jsem zažil první republiku, pak okupaci německou, okupaci komunistickou a potom chvilku závanů svobody. No a teď je to zase podobné těm předchozím obdobím,“ uzavřel malíř nepříliš optimisticky.Přečtěte si
inocenta
26. 2. 2017 • 11:01

Najít nějaké "dobré řešení" je nemožné, jelikož nic není černobílé, a každý si přeje něco jiného. Lidstvo je předurčeno k neshodám a k válkám, které byly a budou.. K panu Bornovi zase jen to, že "nic není černobílé" a " na každém šprochu pravdy trochu". Asi se k současné situaci spělo již dlouho a nakročeno bylo v podstatě již rozdělením Evropy po II světové a dlouhodobým počínám politiků, laxností obyvatel, úpadkem školství či jeho absencí v některých zemích, přeléváním peněz do soukromých kapoe sa nadhodnocováním materiálu.

antonuis.j
25. 5. 2016 • 08:11

Dementní a primitivní negramot jsi jen ty, socko.

antonuis.j
25. 5. 2016 • 08:08

Já ano, na rozdíl od tebe, ty primitive, cos ty vyzvracel, ukazuje tvou demenci a negramotnost, ubožáčku.

harm10
25. 5. 2016 • 07:28

Jste ,spíš byl jste jednička,vaše názory se dají sekat do kamene,však jednou procitnou i další,ale to asi bude pozdě.

baronjh
24. 5. 2016 • 21:14

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.