Intimní zpověď! Miroslav Donutil (64): Život v hrůze z bezvědomí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 29. listopadu 2022

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Intimní zpověď! Miroslav Donutil (64): Život v hrůze z bezvědomí!

S manželkou na festivalu ve Varech.
S manželkou na festivalu ve Varech. (Marek Pátek, Pavel Machan, Roman Souček)

V seriálu Doktor Martin hraje jasnozřivého lékaře, v reálném životě je na tom Miroslav Donutil (64) se zdravím tak trochu bídně. Bál se epilepsie, upadal do bezvědomí a uspávali ho na operačním sále.

Právě občasné a nevysvětlitelné upadání do bezvědomí bylo tím, co Donutila i jeho okolí dlouhá léta trápilo. Velmi často se totiž stalo, že mdloby přišly tak neočekávaně, že Donutil byl kvůli nim v ohrožení života. „Trpěl jsem podivnými ztrátami vědomí, ale epilepsie se nakonec nepotvrdila,“ přiznal herec s tím, že než se dobral pravdy, trvalo to děsivě dlouho. Možná i proto je za ta léta už háklivý na to, když se před ním kdokoli o epilepsii byť jen zmíní.


Pomohl mu Cvach

Na správnou diagnózu čekal Donutil desítky let. „Alespoň jsem se díky tomu nestal alkoholikem, protože jsem nesměl pít,“ usmívá se s odstupem času Mirek. Toho mělo v průběhu více než dvaceti let v parádě hned několik lékařů jak v Brně, tak v Praze, ale žádný mu nedokázal pomoci. Až se jednoho dne dal Donutil o svých chorobách do řeči s představitelem opovrhovaného doktora Cvacha ze seriálu Nemocnice na kraji města Josefem Vinklářem (†76). A to byla konečně trefa. „Vyslechl si, co mě trápí, a doporučil mi svou známou paní doktorku. Dneska jsem díky ní zcela bez potíží,“ říká herec. A netají se ani tím, že jedna zkušenost s anestezií při operaci, během níž mu věhlasný český ortoped Jan Bartoníček spravil koleno, mu bohatě stačila. Sám totiž ze svých životních zkušeností moc dobře ví, jaké to je probírat se z bezvědomí...

Martin jako náplast

A možná právě proto, že si s lékaři vůbec v životě pěkně užil, roli jasnozřivého doktora Elingera v seriálu Doktor Martin bere jako náplast na bolístku. Učitelce Lídě v podání Jitky Čvančarové (37) rozpoznal pouhým okem nebezpečný zákal, učiteli Robertovi alias Václavu Koptovi (50) zase rakovinu hrtanu. A to máme za sebou teprve tři odvysílané díly!Autor:  höh

Přečtěte si
-bello-
13. 9. 2015 • 21:10

Na seriály cíleně nekoukám a TV nesleduju, takže jestli je to srágora, nekoukejte.Snad jen tak se tady přestanou producírovat seriáloví a začnou normálně hrát. Donutila jsem měla ráda, snad nemá zapotřebí řadit se mezi seriálové Zlaté Adamovské a hééérečky z učilišť.

mazliva.samicka
13. 9. 2015 • 14:33

Na školu se vykašli...ta nám teď všem bude k prdu...

mixalca
13. 9. 2015 • 12:33

Fet´áčko je ti lepší

defakto
13. 9. 2015 • 11:41

.... chudák Donutil , ještě že má tu epilepsii a může ní dojímat aspon důchodkyně ! Kdo jiní by se díval na toho jeho felčaře !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.