Vladimír Dvořák (†74) by včera oslavil 90: Tohle je jeho klan! Na své blízké by byl velmi pyšný | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 5. října 2023

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

Vladimír Dvořák (†74) by včera oslavil 90: Tohle je jeho klan! Na své blízké by byl velmi pyšný

Vladimír Dvořák objevil v Jiřině Bohdalové komediální talent, s pořadem Televarieté bavili televizní diváky dlouhé roky.
Vladimír Dvořák objevil v Jiřině Bohdalové komediální talent, s pořadem Televarieté bavili televizní diváky dlouhé roky. (Foto Aha!: Petr Novotný, Daniel Černovský, ara a reprofoto ČT)

Jeho vtipným scénkám s Jiřinou Bohdalovou (84) se lidé smějí dodnes, stejně jako stále poslouchají písničky, k nimž napsal text. Vladimír Dvořák (†74) z Televarieté byl bavič, scenárista, moderátor i herec. A také byl součástí velké rodiny, v níž je hodně slavných jmen. Dvořák, který vášnivě rád vařil, by si je jistě, kdyby mohl, pozval k jednomu stolu.

Vladimír Dvořák (†74) napsal desítky písňových textů, jako Váš dům šel spát, Až na severní pól, Tam, kde šumí proud, a bezpočet scénářů zábavných pořadů. Veleúspěšné Televarieté se reprízuje dodnes. Objevil taky specifický komediální talent Jiřiny Bohdalové.

Na sklonku života nestora televizní zábavy srazilo na přechodu pro chodce auto. I když měl zdevastovanou nohu, dostal se z toho a vrátil se ještě na jeviště. Pak jej ale začalo zlobit srdce. Na Vánoce 1999 ho vezla sanitka do nemocnice na Karlově náměstí, ovšem už v ní začaly Dvořákovi selhávat postupně všechny orgány. Zemřel takřka symbolicky 28. prosince 1999, tedy jen 3 dny před Silvestrem, kterých v televizi tolik připravil. Včera by oslavil devadesátku.

Dvořákův klan si prohlédněte ve fotogalerii...Přečtěte si
beladona.
16. 5. 2015 • 21:27

meku lásko odpusť mi, že jsem byla na té swingers párty...už ti to nikdy neudělám, opravdu přísahám. Nechala jsem se zlákat ztopořenými penisy.

hejhej
15. 5. 2015 • 15:29

Vynikající Vladimír Dvořák. Nikdo ho zatím nenahradil.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.