Vladimír Hron promluvil: Jak to má po rozvodu s dětmi a co společného měl se Standou Procházkou? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. ledna 2022

Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav

Vladimír Hron promluvil: Jak to má po rozvodu s dětmi a co společného měl se Standou Procházkou?

Vladimír Hron
Vladimír Hron (Foto Aha! – Martin Pekárek, Marek Pátek, Pavel Machan, Martin Hykl, David Kundrát, archiv Vladimíra Hrona, ara)

Není to tak dávno, kdy sobotní hlavní vysílací čas na veřejnoprávní televizi patřil jemu a on sbíral jednu cenu TýTý za druhou. Jeho pořad »Jsou hvězdy, které nehasnou«, posléze »Abeceda hvězd« trhal rekordy v divácké sledovanosti. Bavič, moderátor a imitátor Vladimír Hron (49), který hlasy světových i českých zpěváků mění jako ponožky, nyní zažívá šťastné životní období. Znovu se oženil a po letech se opět vrátil na televizní obrazovky.

Vladimíre, jak jste se dostal k imitování slavných zpěváků? Jak jste se to vůbec naučil?

„Já se to nikdy neučil, to samo! (smích). No ale teď vážně, ono se to spíš tak nějak v pubertě samo začalo dít. Když jsem balil holky, hrál jsem na kytaru a zpíval Drupiho, Elvise, Katapulty, Káju Gotta a všichni pořád říkali: Jé, ty umíš Gotta, ty umíš Drupiho, udělej toho, ještě zazpívej toho… a já ani netušil, že je v tom něco výjimečného. Dodnes si myslím, že to umí každý, jen se to nenaučil používat.“

Jaký hlas jste uměl jako první?

„Asi Karola Poláka, televizního komentátora. To jednou kluci hráli fotbal u nás na plácku, já měl zlomenou nohu, tak jsem nemohl hrát a kamarádi mě hecovali: Když už nehraješ, tak to aspoň komentuj! No a já začal jako Karol Polák, protože jsem to slyšel v televizi… Všichni se začali válet po zemi smíchy.“

Předpokládám, že nejlepší trénink nácviku hlasů je před zrcadlem.

„Jasně! Používám jej při herecké, taneční i jiné pohybové průpravě. Vlastně i mimika potřebuje trénink před zrcadlem. Dělám na sebe grimasy, zkouším taneční figury a prostě blbnu, dokud není postava takzvaně »hotová «. Zpěv trénuji většinou v autě, to je má koncertní síň, takže až mě někde uvidíte stát na semaforech a zahlédnete, co vyvádím, jaký dělám ksichty, neděste se.“Kdo vám za ta léta dal největší práci?

„Nejtěžší jsou taneční čísla v kombinaci s výjimečnými pěveckými výkony. Třeba Michael Jackson. Jednou jsem musel do televize nacvičit i stepařské číslo ze Singin’ in the Rain. To byla pochopitelně velká dřina. Zabrat mi dal také František Filipovský jako četník ze Saint-Tropez, to je figurka jako vyšitá!“

Objevil ho zpěvák Stanislav Procházka (†48)

Do velkého showbyznysu ho přivedl známý zpěvák Stanislav Procházka, který zemřel v pouhých osmačtyřiceti letech na Parkinsonovu chorobu. „Jednou mě zahlédl v soutěži Liga gagů na TV Nova a od té doby mě nepustil. To on mě dotlačil až do kanceláře režiséra Františka Poláka na Kavčí hory, který mi pak splnil dětský sen a dal mi důvěru a šanci v pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou,“ prozradil Hron.

„Standa byl úžasný kamarád, velký romantik a podobný blázen jako já. Měl rád život a musel jej opustit tak brzy, to není fér. Ale zbyly mi na něj nádherné vzpomínky, i když některé smutné,“ dodal. Přestože jeho kamarád bojoval s těžkou neurologickou nemocí, nikdy se nevzdal. „Jestli vnitřně cítil, že se blíží konec, navenek se snažil to nedávat znát. Stále věřil, že je naděje. Vzpomínám, jak jsme v Bratislavě křtili jeho knihu »Zabijme Parkinsona, páni!« společně s Peterem Dvorským… Jak krutě mi zněl v uších titul této knihy. když jsem Standu navštívil naposledy v nemocnici,“ zavzpomínal Vladimír.

Právě tam s ním mluvil naposledy. „Chtěl po mně písničku, které se již nedočkal. Slíbili jsme si, že se uvidíme za pár dní. To už se bohužel nestalo, umřel dřív, než jsem stihl dokončit svůj úkol. Mám to schované, až se tam nahoře potkáme..."

Rozvedl se! Děti ale bydlí u něj...

Z prvního manželství má dvě děti, syna Vladimíra (21) a dceru Renatu (15). Po rozvodu s ním žijí ve společné domácnosti. Aby děti zůstaly u svého táty, přitom nebývá moc obvyklé. „Hodně věcí v mém životě je neobvyklých. Nechci své soukromí příliš pitvat. Daří se nám báječně a máme se všichni moc rádi,“ uvedl k tomu Hron, který se před čtyřmi roky znovu oženil s pohlednou Michaelou (32). Ta je mladší o osmnáct let. „Vyměnil jsem mladou za ještě mladší,“ prozradil s úsměvem. „Dala nás dohromady práce. Moderoval jsem jednou na jedné miss a tam byla jedna taková sympatická soutěžící,“ dodal Vladimír, který se možná jednou dočká nástupce. „Vypadá to, že dceru určitý druh exhibicionismu nakazil. A syn také bývá často vtipný. Čas ukáže, jak se potatil.“Autor:  David Laštovka

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.