Sladké dobroty: Tvarohová trojbarevná buchta

Máme chuť si trochu »zahřešit«? Vytáhněte plechy, formy, pekáčky a pustťe se do sladkého vaření! Koláče, pletýnky nebo koblihy potěší nejen vás, ale i všechny okolo!
Potřebujete
Na kakaové těsto
◆ 400 g polohrubé mouky ◆ 200 g moučkového cukru ◆ 200 g hery ◆ ½ prášku do pečiva ◆ 4 lžíce kakaa
Směs
◆ 2 tvarohy ◆ 2 vejce ◆ moučkový cukr ◆ rozinky
Bílé těsto
◆ 400 g polohrubé mouky ◆ 200 g moučkového cukru ◆ 3 žloutky ◆ 3 bílky ◆ ½ prášku do pečiva ◆ ½ sklenice oleje
Postup:
Kakaové těsto: moučkový cukr a heru vyšleháme, přidáme kakao, prášek do pečiva, mouku a trochu vody mícháme tak, aby těsto nebylo řídké. Vše vylijeme na vymazaný a vysypaný plech.
Poté si připravíme směs z tvarohu, vajec, moučkového cukru a rozinek. Vše smícháme a rozprostřeme na kakaové těsto. Bílé těsto: moučkový cukr, žloutek a olej vyšleháme, přidáme mouku s práškem do pečiva a trochu vody (těsto má být spíše husté). Nakonec zjemníme sněhem a vlijeme na směs. Pečeme na menším ohni až je těsto měkké.