Podivná smrt pacientky v rumburské nemocnici: Zabíjela zdravotní sestra? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. července 2022

Dnes je Den upálení mistra Jana Husa, zítra Bohuslava

Podivná smrt pacientky v rumburské nemocnici: Zabíjela zdravotní sestra?

Policie vyšetřuje v rumburské nemocnici podivné úmrtí pacientky.
Policie vyšetřuje v rumburské nemocnici podivné úmrtí pacientky. (Ondřej Čermák)

Kriminalisté řeší okolnosti úmrtí pacientky v Lužické nemocnici v Rumburku na Děčínsku. Žena, která byla ve vážném stavu, zemřela na začátku června. Zástupce vedení nemocnice podal trestní oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu na jednu ze zdravotních sester. ČTK to dnes sdělil předseda představenstva Lužické nemocnice Darek Šváb.

Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová ČTK potvrdila, že případem se se zabývají krajští kriminalisté. Vzhledem k vyšetřování nechce další podrobnosti nemocnice ani policie zveřejňovat. Na pátek ale nemocnice svolala tiskovou konferenci.

Vedení společnosti dostalo informace o nestandardních okolnostech úmrtí pacientky na jednom z lůžkových oddělení v noci z 5. na 6. června od středního zdravotnického personálu. Trestní oznámení padlo na sestru, která měla pacientku v péči. "Současně bylo provedeno okamžité odvolání dotčené zaměstnankyně ze služeb, byl jí nařízen okamžitý nástup dovolené a omezen její přístup do zaměstnaneckých prostor nemocnice," uvedlo vedení nemocnice v tiskové zprávě.

V současné době již žena v nemocnici nepracuje. V průběhu vnitřního šetření prověřovalo vedení i některá úmrtí pacientů v minulosti. "Vzhledem k dalším zjištěným skutečnostem je v současné době dále šetřena možná míra pochybení či zanedbání povinnosti ze strany některého z lékařů," uvedl Šváb.

Znáte podrobnosti tohoto případu? Napište nám na aha@ahaonline.cz.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.