První 
česká 
paterčata: Tajné křtiny! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

První 
česká 
paterčata: Tajné křtiny!

zleva Alex, Michael, Deniel, Terezka, Martin Šťastní rodiče Alexandr Kroščen (27) a Alexandra Kiňová (23) chtěli děti pokřtít, až jim bude půl roku.
zleva Alex, Michael, Deniel, Terezka, Martin Šťastní rodiče Alexandr Kroščen (27) a Alexandra Kiňová (23) chtěli děti pokřtít, až jim bude půl roku. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský, Martin Pekárek, Martin Hurda, ČTK)

První česká paterčata Terezka, Alex, Martin, Michael a Deniel rostou jako z vody. Maminka Alexandra Kiňová (23) s otcem dětí pro ně proto připravili v sobotu další velký den. Křtiny! Ty ale rodina před veřejností utajila. Proto jen okolo 30 lidí sledovalo, jak každé miminko dostalo druhé jméno, křestní.

Tajné slavnosti v kostele sv. Jana Křtitele v Lysé nad Labem se účastnilo asi 30 příbuzných a kmotrů. Jenže když bylo 11 hodin a křest měl začít, maminka Alexandra a tatínek Antonín Kroščen (27) se ještě měli co ohánět doma. „Křtiny nakonec začaly přibližně v půl dvanácté, dostat pět dětí z bytu do auta není žádná sranda,“ řekla mediální zástupkyně rodiny Klára Vítková-Rulíková.

Klidné děti
Během půlhodinového obřadu jinak ukřičení nezbedníci ani nemukli. Farář jim četl z Bible evangelia, pak paterčata pokřtil. Jejich druhá jména se ale veřejnost nikdy nedozví! „Rodina si je nepřeje zveřejnit,“ uvedla Vítková-Rulíková.

Musely jít spát
Když celá sláva skončila, všichni známí se přesunuli do milovické restaurace na oběd. Paterčata ale pobyla jen chvilku. Maminka je odvezla domů a uložila zpátky do postýlek.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.