Radovan Krejčíř je 2399 dní v JAR a... 10 mrtvol kolem něj! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Radovan Krejčíř je 2399 dní v JAR a... 10 mrtvol kolem něj!

Fotografie
Fotografie (internal)

Zítra to bude přesně 2400 dní, kdy uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř (45) přistál s falešným pasem na letišti v Johannesburgu. Od té doby se tam skrývá před vězením, které mu v ČR hrozí. A přibývají nejenom dny, jež tráví neprávem na svobodě, ale i vraždy v jeho bezprostředním okolí...

3071 dní uplynulo od jeho útěku z Česka. 2399 dní z toho už tráví v JAR.

10 už je mrtvých lidí z jeho bezprostředního okolí. Jedná se jak o jeho spolupracovníky, tak i nepřátele. Jihoafrická policie při razii v Krejčířově vile prý našla listinu, kterou považuje za seznam smrti. Jsou to údajně ti, které chce podnikatel zlikvidovat.

3krát už se jej údajně pokusili unést zpět do České republiky, jednou to prý byli ruští žoldáci.

2 atentáty už Krejčíř přežil bez jediného škrábnutí!  Letos 24. července 2013 na něj na parkovišti před firmou začala pálit dálkově ovládaná sada kulometů umístěná v kufru auta, před dvěma dny mu do jeho podniku přinesl neznámý muž brašnu s trhavinou. Exploze zabila jeho spolupracovníka Jana Charváta (†39) a muže jménem Ronnie a těžce zranila tři další muže, mj. Bulhara a Srba.

1 přestřelka, do které se také (prý náhodou) přimíchal v obchodním centru. Podle policie šlo o vyřizování účtů místní a pákistánské mafie.

0 soudních verdiktů, které by jej z JAR buď vyhostily, nebo poslaly za mříže za prokázanou trestnou činnost. Souzen už byl za ozbrojenou loupež, pojistný podvod i podíl na řadě vražd.

500 milionů korun – nejméně tolik se mu podařilo v Česku zpronevěřit daňovými úniky.

10,8 milionu korun zkasíroval v JAR od pojišťovny na falešnou lékařskou zprávu o rakovině močového měchýře v neléčitelné fázi.

11 let vězení – tolik mu český soud zatím nepravomocně vyměřil za zpronevěry.

300 milionů – hodnota luxusní vily v Černošicích, kterou opustil.

7 milionů – hodnota dvou aut, která mu v JAR zabavili. Jeho exkluzivní garáž obsahuje neprůstřelné mercedesy, vozy Ferrari, Porsche, Lamborghini a řadu dalších.

250 milionů – na tolik odhadují úřady Krejčířův majetek v JAR, přičemž ale přes 200 milionů prý dluží státu na daních!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.