Miliardářská dcerka Varholíková-Rezešová jde za nehodu do kriminálu! V Maďarsku se s ní nepárali... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Miliardářská dcerka Varholíková-Rezešová jde za nehodu do kriminálu! V Maďarsku se s ní nepárali...

Pozůstalým přijde trest mírný a nesouhlasí s ním.
Pozůstalým přijde trest mírný a nesouhlasí s ním. (Foto: Nový čas)

Šestiletým vězením dnes budapešťský soud potrestal Evu Varholíkovou-Rezešovou, dceru bývalého slovenského podnikatele a politika, za loňskou tragickou nehodu, při které na maďarské dálnici zahynuli čtyři lidé. Podle verdiktu řídila pod vlivem alkoholu, obecného ohrožení se však podle soudu nedopustila. Soudkyně podle portálu topky.sk také konstatovala, že nehodě nešlo zabránit. Pozůstalí s rozsudkem nesouhlasí.

Varholíková-Rezešová bude moci podle rozsudku požádat o podmínečné propuštění po čtyřech letech. Soud jí také na dva roky zakázal řídit a uložil jí zaplatit soudní náklady ve výši asi 20.000 eur. Původně jí hrozilo až desetileté vězení. Proces začal na konci srpna za velkého zájmu slovenských i maďarských novinářů. Varholíková-Rezešová v jeho úvodu prohlásila, že vinu necítí, poté odmítla vypovídat.


Policisté po nehodě u Slovenky zjistili 1,5 promile alkoholu. Řidička ve výpovědi, kterou soud přečetl, tvrdila, že pila až po tragické srážce. Uvedla také, že vůz se čtyřčlennou posádkou do jejího jízdního pruhu vjel bez použití směrovek. Případ vyvolal na Slovensku velkou pozornost, protože dosavadní výstřední život Varholíkové-Rezešové často plnil přední stránky tamního bulváru.
Její otec Alexander Rezeš, který zemřel v roce 2002, byl na Slovensku znám jako podnikatel, jeden z nejbohatších lidí v zemi a člověk blízký někdejšímu premiérovi Vladimíru Mečiarovi. V jeho vládě působil od prosince 1994 do dubna 1997, na starosti měl ministerstvo ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací. Rezeš je znám i v Česku, kde v roce 1996 koupil Spartu za 900 milionů korun. Z jeho plánů na vybudování evropského fotbalového velkoklubu ale kvůli financím sešlo, proto oddíl po třech letech prodal.

Přečtěte si
fjdksla
23. 11. 2013 • 12:10

Vy fakt máte osobní zkušenosti z českých i maďarských věznic? Podělte se s námi o své zážitky a hlavně vyzdvihněte rozdíly mezi zařízeními. Děkuji. P.S. Za čtyři životy, zmařené nepřiměřenou rychlostí a alkoholem, dostat trapných šest let- to je výsměch, ne trest.

hufnagll
22. 11. 2013 • 22:08

A co ta ču.ka Rolincová,zabila člověka a flastr ještě nedostala.To je nějak divné?Ne

prroud
22. 11. 2013 • 18:16

Lidi zase utrou hubu pytlem a budou dal otrocit,porad je to jenom smer dolu a svetlo na konci tunelu zadny.Ale to je uz holt zalezitost naroda,ma co si trpi a co snese.

prroud
22. 11. 2013 • 18:14

Nekoukal bych na to,kdo bude ve vlade,spis by bylo dobry vzit na vedomi,ze at to bude kdo chce,bude to Babisovo-Bakalovska zalezitost,o to jim slo a to se jim povedlo,podle toho to taky bude vypadat

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.