Ratha pustili z vazby! Vánoce už si užije doma... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Ratha pustili z vazby! Vánoce už si užije doma...

David Rath je za mřížemi, jeho manželkou cloumají ambice.
David Rath je za mřížemi, jeho manželkou cloumají ambice. (Aha! – Petr Novotný, Profimedia.cz)

Vrchní soud v Praze dnes vyhověl stížnosti exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD) a propustil ho z vazby. Rath, který je obžalovaný z korupce, strávil za mřížemi 18 měsíců. Podle soudu již pominuly obavy z toho, že by se mohl vyhýbat hlavnímu líčení. ČTK to sdělil Rathův obhájce Adam Černý.

Brány ruzyňské vazební věznice by měl Rath, kterého obžaloba viní z přijetí úplatku, opustit do hodiny. ČTK to řekl před 15:00 ředitel věznice Ivan Horák.
Někdejší středočeský hejtman, jemuž v případě prokázaní viny hrozí až 12 let odnětí svobody, uspěl se stížností na vazbu až napočtvrté. Vrchní soud rozhodl krátce před polednem, jeho mluvčí Jan Fořt usnesení nezveřejnil s tím, že musí být nejprve rozesláno advokátům a středočeskému krajskému soudu, který projednává Rathovu kauzu.

Anketa

Čekali jste, že soud pusti Davida Ratha tak brzy?
Celkem 191 hlasujících

Policie Ratha zadržela loni v polovině května v Rudné u Prahy, když odcházel ze schůzky s dalšími následně obviněnými, někdejší ředitelkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou a exposlancem Petrem Kottem. Tehdejší poslanec a hejtman nesl v rukou krabici, o které tvrdil, že je v ní víno. Když ji policista otevřel, ukázalo se, že byla plná bankovek - podle policie obsahovala celkem sedm milionů korun. Krátce po zadržení Ratha vtrhlo policejní komando do domu a zadrželo také Kotta s Pancovou.

Obžaloba označuje Kotta s Pancovou za organizátory korupce kolem zakázek ve Středočeském kraji. Rath údajně o všem věděl a dělil se s nimi o úplatky. Obvinění čelí i osm šéfů a manažerů firem, kteří se údajně na manipulování zakázek podíleli.
Z tria hlavních obžalovaných nyní zůstává ve vazbě pouze lékař Kott, jeho partnerku Pancovou pustil soud na svobodu počátkem září.

Autor:  ČTK,ph

Přečtěte si
hillaarkaa
12. 11. 2013 • 16:51

Střídání stráží???Takže tam teď na zimu uklidí ty ostatní???Haha,to jsem naivní,co

paralenka
11. 11. 2013 • 23:58

Koukám, že máš mokré sny, tak pozor, aby ses samou nadržeností nepomočil. Jednomu se to může poplést, úchyle, že?!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.