Podivný kšeft v Národním divadle: Bárta hlídá nezákonně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 14. července 2025

Svátek slaví Karolína, zítra Jindřich

Podivný kšeft v Národním divadle: Bárta hlídá nezákonně!

VÍT BÁRTA
VÍT BÁRTA (Martin Pekárek RINGIER AXEL SPRINGER / Aha)

Podnikání šéfa Věcí veřejných Víta Bárty s jeho bezpečnostní agenturou ABL má své kostlivce ve skříni. Audit ukázal, že lukrativní zakázku na ostrahu Státní opery získal nezákonně bez výběrového řízení.

Přitom firma, která se po Bártových různých průšvizích přejmenovala na Mark2 Corporation, minimálně sedm let inkasuje od Státní opery ročně 3,5 milionu korun. Podle zákona je třeba na takové zakázky vypsat soutěž.

Nový šéf Národního divadla Jan Burian smlouvu prý rozváže, upozornil ale, že další dohody s Bártovou ABL byly uzavřeny i před rokem 2006. Právě Státní opera byla první velkou zakázkou, kterou někdejší ministr získal. 

Národní divadlo má podle auditu i další problémy – podvádělo například s platy herců a šidilo tak na daních.

Přečtěte si
petrasekkk
22. 8. 2013 • 15:51

To jsou zase pseudokauzy... Dnešní média ovládá levicovej třídní boj - každý kdo podniká, je podezřelý... Jako by Bárta ani nesměl mít žádný obchod.. Všichni by nejspíš byli nejraději, kdyby zkrachoval.. A o Burianovi ani nemluvě - ten v Plzni dělal podvody s ODS a s plzeňským projektem Evropské hlavní město "kultury"... Postavili nové divadlo za miliardu a něco a pak ho bez výběrovýho řízení dali jako ředitele Národního divadla. V tomhle státě fakt vládne chaos...

dannee
21. 8. 2013 • 00:59

jenže ona je to pravda, víte? jen média nechtějí, abychom to viděli, protože je to v rozporu se zájmy mocných...

dannee
21. 8. 2013 • 00:58

"Národní divadlo má podle auditu i další problémy – podvádělo například s platy herců a šidilo tak na daních." No tak to snad jasně říká, že problém není u bezpečnostní agentury, ale u vedení Národního divadla, ne? A navíc co s tím vším má společného osoba Bárty? vůbec nic, ale je třeba rýpat, kdykoliv to jde, aby náhodou neopadly účinky té neustálé manipulace, že?

3151958
19. 8. 2013 • 22:48

toto nám vládne a stále se nic neděje,stále je čistej jak kříšťál,né jenom on,kdo to tu dá do kupy ,toho já už se nedožiju

diella
19. 8. 2013 • 19:59

Mezi jednoznačná pozitiva předčasných voleb bude patřit, že už nebude slyšet donekonečna opakované skřehotání tohoto chvástala o tom : jak ZAŠPUNTOVAL penězovody a ODŠPUNTOVAL protikorupční policii.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry