Richard Müller vyrazí na turné: Nepotřebuje hudbu, stačí mu Hlasy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Richard Müller vyrazí na turné: Nepotřebuje hudbu, stačí mu Hlasy

Fotografie
Fotografie (internal)

Zpěvák Richard Müller připravil pro své příznivce další unikátní projekt! Několikanásobný Zlatý Slávik se spojil se skupinou Fragile, se kterou nacvičuje skladby v nových úpravách bez užití jediného nástroje! Jen čisté hlasy a dechberoucí interpretace "a cappella", tak se představí Richard Müller na novém albu i turné s názvem "Hlasy".

„Oslovil jsem Braňa Kostku a ten souhlasil. Upřímně se přiznám, že jsem si to představoval mnohem jednodušeji a opak je zatím pravdou. Tak těžkou práci jsem za třicet let v mé kariéře nezažil. Zpívat s hlasy znamená, že tam nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Ale jinak je to velmi příjemná práce, skvělí lidé a Braňo Kostka je výtečný kapelmajstr," pochvaluje si Richard Müller spolupráci se skupinou Fragile, kterou tvoří zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.

Za nacvičením každé skladby jsou hodiny dřiny. Pro Richarda Müllera a skupinu Fragile je to ale napínavé dobrodružství. Stačí, aby jeden hlas pochybil nebo selhal a celá skladba se může zhroutit. I proto skupina zvolila výstižný název Fragile (křehké).

V rámci projektu Hlasy zazní v "a cappella" podobě největší hity Richarda Millera i jeho méně známé písně.

"Výběr skladeb sem nechal na Braňovi, jelikož skladba, která se zdá dobrá mně, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. V podstatě jsme se ale shodli. Mám štěstí, že nemám v repertoáru skladbu, kterou bych nechtěl prezentovat. Takže jsme se zkoordinovali a podle toho teď nacvičujeme". vysvětluje Müller.

Projekt Hlasy měl premiéru v SuperStar, kde zazněl Müllerův megahit Po schodoch. Teď už intenzivně připravují album i následné turné po Čechách a Slovensku, které odstartuje v září.

Autor:  cam

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.