Vrah táty (†31) dvou holčiček: Zabil kvůli chamtivosti! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Vrah táty (†31) dvou holčiček: Zabil kvůli chamtivosti!

Roman Hubený se snažil soud dojmout zkroušeností.
Roman Hubený se snažil soud dojmout zkroušeností. (Aha! – Martin Přibyl)

Zabil tátu dvou holčiček, jedné pětileté, druhé ještě ani ne roční. Manželka oběti neměla sílu se vrahovi svého muže podívat do očí. Jeho vystoupení u Krajského soudu v Praze, který začal včera šokující případ projednávat, tedy za pozůstalé sledovala s rozechvěním a třesoucíma se rukama švagrová oběti...

Roman Hubený (39), obžalovaný z vraždy podlaháře Josefa L. (†31) z Hospozína nedaleko Velvar, předstoupil včera před soud s výrazem překvapeného dobráka. Jenže letos 30. května hodlal Hubený podle obžaloby ukrást ve Velvarech na náměstí dodávku Ford. Josef L. si tehdy skočil do obchodu jen pro rohlíky a mléko ke svačině. Měl to být mžik, a tak nechal klíčky v zapalování. Když slyšel, že jeho vůz někdo startuje, vyběhl a snažil se zloděje z auta vytáhnout. Hubený ale se skřípěním brzd couvl a pak vyrazil vpřed, při tom Josefa L. chladnokrevně přejel a z místa nehody ujel. V muži nezůstala téměř jediná kost celá.

Hubenému hrozí až 30letý trest či doživotí. Zmocněnec rodiny zároveň žádá odškodné převyšující pět milionů korun a financování vzdělání obou dětí.
„Svého činu lituji,“ snažil se oslnit soudce, hned ale na svou obhajobu dodal: „Ale chci říct, že jsem poškozeného neviděl.“

Chtěl vydělat dva tisíce
Obžalovaný soudu povyprávěl příběh o tom, že mu jakýsi »Spodek« nebo »Svršek«, kterého viděl poprvé v životě, řekl, že mu kdosi odcizil Ford Tranzit. Když prý ho najde a přiveze mu ho, dá mu dva tisíce korun. „Myslel jsem si, že je to to ukradené auto,“ vysvětloval Hubený. Na otázku soudce, za koho považoval Josefa L., když se s ním přes okénko pral, dodal: „Asi za zloděje.“ A proč nezavolal policii? „Nenapadlo mě to,“ odpověděl.

Autor:  vet

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.