Senior se chtěl oběsit na klice: Naletěl »obchodníkům« na předváděčce! Zboží se mu nepodařilo vrátit! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Senior se chtěl oběsit na klice: Naletěl »obchodníkům« na předváděčce! Zboží se mu nepodařilo vrátit!

Muž na chodbě plakal. Ze zoufalství se pokusil o sebevraždu.
Muž na chodbě plakal. Ze zoufalství se pokusil o sebevraždu. (Profimeda.cz)

Bezohlednost prodejců při předváděcích akcích málem stála život zoufalého důchodce. Zadlužený muž se ve středu pokusil oběsit na klice dveří u vchodu do firmy, která ho přinutila ke koupi nepotřebného zboží. Právě kvůli němu penzista uvízl v pekelných dluzích.

Bezohlednost prodejců při předváděcích akcích málem stála život zoufalého důchodce. Muž se ve středu pokusil oběsit na klice dveří u vchodu do firmy, která ho přinutila ke koupi nepotřebného zboží. Právě kvůli němu penzista uvízl v dluzích.

Muž byl údajně zákazníkem firmy Topstar Bohemia, která prodává pro domácnost »nezbytné « spotřebiče za »bezkonkurenčně výhodné ceny«. Podobné společnosti prosluly i tím, že klienty během předváděček přitlačí ke koupi, přičemž cena »záhadně« vyskočí při podpisu smlouvy – a mnohdy ještě o něco výš při předání. A pak se obchodníci brání vrácení zboží zpět.

To byl asi i případ nešťastného seniora. Marně se snažil kontaktovat někoho kompetentního, na chodbě před kanceláří firmy vysedával a plakal. „Říkal, že má v nemocnici manželku a že potřebuje peníze na operaci očí. Neměl ani na cestu domů,“ popsala žena, která se zoufalým pánem mluvila.

Ve středu v poledne si z tkaničky od bot uvázal smyčku. Zoufalý pokus přežil a je v péči psychiatrů. Aha! chtělo firmu požádat o komentář, po vytočení jejích telefonních čísel se ale ze sluchátka ozývá: »Volané číslo neexistuje«.

Mají novou fintu: Hrají si na opraváře! Pozor na ně!

O nekalých praktikách při předváděčkách Aha! informovalo.  Podnikavci ale hledají nové finty. Nový zákon už sice neumožňuje v případě smlouvy podepsané doma zbavovat spotřebitele možnosti odstoupit od smlouvy, zůstala však pasáž, která chrání opraváře domácích spotřebičů – pokud věc opraví v místě určeném spotřebitelem, nelze od smlouvy odstoupit. Prodejci proto při podpisu předkládají i smlouvu o úpravě a opravě zakoupených věcí. A když jde do tuhého, vymlouvají se na výjimku. Jenže pokud nic neopravují, nemají na ni nárok.

Přečtěte si
zadnice
22. 9. 2012 • 14:21

VOLE!!!

zadnice
22. 9. 2012 • 14:20

Volná ruka trhu, volné podnikání atd. !!! Nikdo nesmí "bránit" tzv. "podnikání"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.