Jachtaři z parlamentu a lobbisté: Toskánská parta! Už jsou od koryt pryč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Jachtaři z parlamentu a lobbisté: Toskánská parta! Už jsou od koryt pryč!

Tehdejší český politický tandem: nejlepší kámoší Marek a Mirek.
Tehdejší český politický tandem: nejlepší kámoší Marek a Mirek. (Aha! - Marin Hykl, David Kundrát, ČTK, ara )

Přesně před třemi lety přinesl deník Aha! exkluzivní informace a fotky dokazující, že se v malém městečku Monte Argentario v italském Toskánsku prohání na jachtách a sluní na terasách luxusních vil parta prominentů včetně expremiéra Mirka Topolánka (56, ODS), tehdejšího generálního ředitele ČEZ Martina Romana (42) či exministra dopravy Aleše Řebíčka (45, ODS). A náš objev rozpoutal aféru, která doslova zatřásla českou politikou!

Od té doby, a snad i díky tomu, už se takovéhle výlety lidí, kteří rozhodují o státních penězích, netolerují. A ačkoliv většina protagonistů toskánské dovolené, kterou Aha! dokumentovalo, už žádnou politickou moc nemá, do Toskánska jezdí pořád. Podívejte se, jak s nimi i s celou kauzou hnul čas!

Nerozluštěná záhada: Komu patří rozlehlá oranžová vila v Monte Argentariu?

Rozlehlá oranžová vila v Monte Argentariu s překrásnými terasami, bazénem a plná nevkusného, zato drahého moderního umění podle zákulisních zdrojů patří Marku Dalíkovi. Jenže…

Topolánek s rodinou do ní rok co rok jezdí na dovolenou a údajně za její pronájem platí statisíce. Komu? Lichtenštejnské společnosti Raben Anstalt. Totožnost jejího majitele je opět »ve hvězdách«. Pronájem ale zprostředkovává slovenská společnost J&T, která je propojena s ČEZ i ODS.Přečtěte si
moravacka
1. 8. 2012 • 00:48

nakradli si dost a ted si uzivaji

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.