Rybí salát s jogurtem? Nedejte se napálit! Je plný majonézy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Rybí salát s jogurtem? Nedejte se napálit! Je plný majonézy!

Skandinávský sleďový salát s jogurtem
Skandinávský sleďový salát s jogurtem (Aha! – Martin Pekárek)

Stojíte v obchodě před regálem, v něm vedle sebe leží rybí salát v majonéze a rybí salát s jogurtem, a přemýšlíte, který si vybrat? Milovníci zdravé stravy zaplesají a sáhnou po balení s jogurtem. Musí být přece zdravější! Jenže chyba lávky!

Pokud si myslíte, že neobsahuje žádnou majonézu a pouze jogurt, jste na velkém omylu. Deník Aha! srovnal dva rozdílné saláty téže značky a nestačil se divit...

A bylo to přitom tak snadné. Pořádně si přečíst ta malá písmenka na etiketě. Jak se totiž ukazuje, a to i u jiných vzorků této pochutiny, rybí saláty s jogurtem ve skutečnosti obsahují i majonézu! A ve většině případů dokonce majonéza ve složení nad jogurtem převažuje!

LEPŠÍ JE TEN MAJONÉZOVÝ

Z našeho srovnání dvou produktů paradoxně lépe nakonec vyšel rybí salát v majonéze. Obsahuje více ryb, má o 20 % nižší energetickou hodnotu a také obsahuje méně tuků než jeho »jogurtový kolega«. Salát s jogurtem má majonézu ve složení uvedenu dokonce na prvním místě, tedy ve výrobku převládá. Její přesné množství se ale nedozvíme.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.