Případ »vlčích dětí« neskončil: Otec-tyran chce rodinu zpět! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 1. října 2023

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Případ »vlčích dětí« neskončil: Otec-tyran chce rodinu zpět!

Rodiče u soudu vinu popírali.
Rodiče u soudu vinu popírali. (Aha! – Petr Novotný)

Případem pražských »vlčích dětí« Hostivíta (2) a Martínka (3), které rodiče od narození nepouštěli z bytu a špatně je živili, se bude znovu zabývat Městský soud v Praze. Opomenul prý důležité důkazy. Otec Martin K. (37), který má údajně psychopatické sklony, zůstává ve vazbě.

Odvolací pražský vrchní soud včera zrušil verdikt, podle kterého měl otec strávit ve vězení osm let. Matka Hana K. (36) dostala podmíněný trest a soud jí nařídil psychiatrickou léčbu. Kauzu vrátil k novému projednání poté, co obhájce upozorňoval na to, že městský soud opomenul některé důkazy.

Obžalovaný, který zůstává i nadále ve vazbě, včera u soudu činu poprvé litoval. Prý se teď snaží vše napravit, zejména vztah se starší dcerou (13), kterou vychovávají prarodiče. Tvrdil, že si ve vězení uvědomil řadu věcí. „Kdybych nebyl ve vězení, spousta dobrých věcí by se nestala,“ řekl. Narážel tak na nynější snahu vylepšit narušené vztahy s rodinou.

Oba rodiče přesto vinu odmítají. O potomky pečovali údajně dobře, i když podle netradičních metod výchovy. Podle obžaloby ale chlapcům způsobili těžkou újmu na zdraví. Když hochy policie našla, neuměli mluvit, jen plakali a vydávali zvuky. Pořádně nechodili, neměli kousací reflexy a byli fyzicky i psychicky zaostalí. O chlapce se nyní starají příbuzní, kteří o jejich existenci neměli tušení.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.