Šokující případ »vlčích dětí« z Prahy: Nikdy nebyly venku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Šokující případ »vlčích dětí« z Prahy: Nikdy nebyly venku!

Fotografie
Fotografie (internal)

Hlavním městem otřásá šokující případ dvou bratříčků (1,5 a 3), kteří za celý svůj život nikdy nebyli venku a žili pouze doma s rodiči. Nevěděli například, ani k čemu slouží boty nebo příbor!

Rodiče (oba 36), vyznavači alternativního způsobu života, své děti dokonale izolovali od okolního světa. Prý proto, aby je ochránili před zlem. Rodina přitom žila ve starším činžáku přímo v centru Prahy, jen kousek od Václavského náměstí.

Žena obě svá těhotenství tajila, nechodila ani na prohlídky, obě děti porodila doma. Děti navíc nikdy nebyly venku na procházce a ani neměly žádné hračky. Nevěděly, k čemu je příbor, na nohou nikdy neměly boty. Žily dokonale odříznuté od vnějšího světa, jen v zajetí čtyř stěn...

„Vůbec jsme nevěděli, že mají děti. Ona byla taková menší a on hodně vysoký,“ shodují se obyvatelé činžáku na vinohradské třídě.

Bratříčky objevila letos v dubnu policejní hlídka, která přijela do bytu obnovit veřejný pořádek. „Jelikož se jednalo o holobyt, zajímali se policisté také o okolnosti týkající se dvou dětí, které se v domácnosti nacházely. Při tom se od rodičů dozvěděli, že děti se narodily doma bez jakékoliv lékařské asistence a doposud nemají vystaven ani rodný list,“ uvedl Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.

Zároveň dodal, že případ okamžitě začali prošetřovat kriminalisté, kteří zjistili, že děti nikdy nebyly ani u lékaře, tudíž nebyly nijak očkovány. Policisté obvinili rodiče z týrání svěřené osoby, oba putovali do vazby. Žena je však již na svobodě a spolu s právníkem se snaží vymoci i propuštění manžela. Oběma přitom hrozí až 12 let vězení.

Děti byly měsíc v nemocnici na pozorování, nyní jsou již v péči prarodičů a oběma se prý vede dobře. K rodičům se už zřejmě nikdy nevrátí, stejně jako jejich nejstarší dítě, dcera (13), která u prarodičů žije již osm let.

Nemyslete, vlčích dětí jsou na světě desítky!

Sestřičky Amala a Kamala

Podobný osud měly i dvě dívky z Indie, které se podařilo najít v roce 1920 ve vlčí noře. Asi osmnáctiměsíční Amala a osmiletá Kamala byly vyděšené, běhaly po čtyřech, vrčely, cenily zuby a kousaly. Pojídaly jen syrové maso.

Divoch Viktor z Aveyronu

Jeden z nejznámějších případů, známý jako divoký chlapec z Aveyronu. Vlčí chlapec, který část svého dětství prožil v lese. Nikdy se ho nepodařilo začlenit do společnosti, nenaučil se například ani mluvit. Zemřel v roce 1828.

Zázračný běžec ze stepi

Ve stepích Sýrie byl rok po skončení 2. světové války chycen asi čtrnáctiletý chlapec. Hubený, až vychrtlý hoch měl mimořádně vyvinuté svalstvo nohou a podle očitých svědků dokázal běžet až 50 km/h (sprinter Usain Bolt běžel nejvíc 44,72 km/h). Měl vyrůstat s gazelami.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.