Demonstrace se přesunou z Varnsdorfu do Prahy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Demonstrace se přesunou z Varnsdorfu do Prahy!

Težkooděnci chrání dům varnsdorfského místostarosty.
Težkooděnci chrání dům varnsdorfského místostarosty. (ČTK – Libor Zavoral)

V severočeském Varnsdorfu v sobotu demonstranti svůj vztek obrátili proti tamní radnici, které vyčítají, že situaci s nepřizpůsobivými neřešila už dříve.

Přibližně 350 lidí pochodovalo kromě romské ubytovny Sport také kolem domu varnsdorfského místostarosty Josefa Poláčka (ODS). Incidentu ale zabránila přítomnost policejních těžkooděnců.

Po celou sobotu bylo v pohotovosti ve Varnsdorfu a Rumburku asi 700 příslušníků. Co si o nich myslí, jim řada demonstrantů dala najevo nápisy na tričkách »Z našich daní žijete a ještě nás bijete«.

Podle organizátora akce Lukáše Kohouta se na příští víkend žádná akce na severu Čech neplánuje, demonstrace by se měla uskutečnit v sobotu v Praze, zřejmě na Palackého náměstí.

Němci si zakládají domobranu!

Napětí a nepokoje na Šluknovsku, ale i rostoucí kriminalita v příhraničních obcích vyděsila sousední Němce natolik, že zakládají domobranu. Sasové se bojí, že Romové se teď budou houfně stěhovat k nim. A že začnou krást ve velkém.

Od začátku roku výrazně přibylo krádeží na německé straně hranic. Před zdejšími domy se dokonce objevily nápisy v češtině »Soukromý pozemek, vstup zakázán«.

V Neugersdorfu, kde během roku zmizelo z parkoviště u místní hospody 14 aut, jednou jich během jednoho týdne bylo 8 vykradeno, si lidé ze zoufalství najímají bezpečnostní agentury, od kterých očekávají, že s drobnou kriminalitou dokážou »zamést«.

Serveru iDnes.cz se pak němečtí občané svěřili i se svými obavami.

Co říkají vyděšení Sasové

■ „Zmizelo nám auto z garáže, další dvakrát vykradli. Zloději z Čech mají už takovou drzost, že sousedy vykradli za bílého dne. Vzali žebřík a vylezli do prvního patra.“

■ „Chodí sem pravidelně chudý Čech, kterému dáváme oblečení, jídlo, věci, které nepotřebujeme. Zaklepe, pozdraví, všichni ho znají. To je v pořádku, ale obavy máme ze zlodějů a vašich cikánů.“

■ „Nedivte se, každý den jsou noviny plné toho, co se kde zase ztratilo. Sem vaši Romové jezdí krást potraviny, čokolády a alkohol.“

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.