Největší záhady Česka: Po stopách vlkodlaků | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Největší záhady Česka: Po stopách vlkodlaků

Vlkodlaky popisuje celá řada pověstí i přímých svědectví.
Vlkodlaky popisuje celá řada pověstí i přímých svědectví. (Profimedia.cz)

Vlk býval od pradávna totemovým zvířetem válečníků. Už u starých Egypťanů byl bůh s lidským tělem a vlčí hlavou patronem válečníků. Jistě vás napadne: vlkodlak! Ale mohl takový napůl člověk, napůl zvíře opravdu existovat? Nebo jde jen o výmysl z říše fantazie?

Vysloužilý vojenský džíp se smykem otočil na úzké lesní cestě. Muži, tvořící posádku vozidla, sáhli po zbraních a úzkostlivě vzhlíželi k oblaku temného kouře, stoupajícímu z údolí. Po necelé půlhodině zběsilé jízdy se před nimi vynořil shluk budov.

Třaslavá zář plamenů strašidelně dopadala na zohavená těla, ležící při zdi. Žena a tři děti. Jejich krví bylo na zeď napsáno kostrbatými písmeny: WERWOLF. Hospodáře našli později v sadě střeleného do zátylku. Do zad mu kdosi vyřezal nožem dvojitou starogermánskou runu.

Byl podzim roku 1945. Místo děje: česká strana Šumavy. Příběh vyprávěl člen partyzánské jednotky, která po osvobození zajišťovala v pohraničí pořádkovou službu. Zjitřené vášně tu byly v pozadí mnohých násilných činů, ale tajné hnutí werwolfů – vlkodlaků, mladých fanatických mstitelů, bylo zvláštní svou temnou ideologií.

Mnozí z nich prý propadali šílenství, myli si ruce v krvi obětí a pomazávali si jí tváře. Nikoho samozřejmě tehdy ani nenapadlo, aby zkoumal způsob myšlení a vnímání světa u zajatých werwolfů, a tak jen těžko můžeme odpovědět na otázku, jestli si vlkodlaka vybrali jako svůj symbol pro jeho významnou úlohu ve starogermánské mytologii. Nebo snad navazovali na tradice dávné tajné organizace, jejíž činy se jako krvavá niť táhnou tisíciletími?

Ze svědectví totiž vyplývá, že tu existuje ještě další, možná vyšší rovina, kdy zasvěcenec už nevraždí osobně, ale vtěluje se na dálku do příslušného zvířete a ovládá ho svou vůlí. Náš proslulý ezoterik Karel Weinfurter k tomu v knize Odhalená magie z roku 1922 uvádí: „Při těchto proměnách ve zvířata shledáváme i spojení astrální, neboť vlkodlak vykazuje velmi často na svém těle krvavé rány, jež byly při obraně vlkům uštědřeny, když v lesích lidi napadli.“

Jisté je jedno. Ať už byl vlčí klan popisovaný po staletí vyděšenými lidmi cokoli, byl v polovině našeho století poražen a stejně jako už několikrát ustoupil do temnot.

Zítra: Kouzelné kruhyPřečtěte si
vilaamalka
26. 8. 2011 • 12:05

Podle fota je stopa celkem zjevná. Ještě brýle a je to celý K alousek.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.